07.04.21 Technická analýza BTC/USD – Aktuální týden průraz?

4.5
(10)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Jak bylo řečeno ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC), zase se trh dostal k psychologické hladině na 60 000 USD. Nicméně se průraz opětovně nepovedl, což je už docela bizarní situace, protože těch selhání na řečené hranici máme za relativně krátkou dobu už pět. Leč v grafu se rýsuje nějaký malý pattern, který třeba pomůže a konečně se Bitcoinu podaří průraz.

Bitcoin a bublina úplně ve všem

Jinak, situace na trzích je vcelku bizarní, protože roste prakticky vše. Drahé kovy, dluhopisy, akcie, krypto. Docela nestandardní záležitost, která by měla vzbuzovat zvědavost. V každém případě je to zase další děsný red flag, na který by měl každý myslet. Na trhu je prostě něco zvláštního, když tu máme recesi a stejně nám ceny aktivy rostou do nebes.

Na Facebooku, Youtube, a jiných platformách je to plné reklam na investice do akcií a BTC. Představte si nějaký americký kaňon z 19. století, kde se objevilo naleziště zlata a hned se tam naženou davy kopáčů, kde je ohromná nabídka na krumpáče. Takhle v současnosti vnímám finanční trhy. Máme tu zlatou horečku, s čímž je zase potřeba počítat.

Je ovšem dost zajímavé, že analytici, jejichž práce je na dobré úrovni, sami všichni kroutí nad současnou situací hlavou. Je prostě zřejmé, že se cosi radikálně změnilo, ale každý má na to trochu jiný pohled. Samozřejmě si nikdo svým pohledem nemůže být jistý, protože problematika je strašně komplikovaná a málokdo asi přesně chápe, co se v ekonomice děje. Možná to ví Fed, protože se jedná o velkou instituci. Ale ti na všechny kašlou a podrobnosti vám nepoví. Kromě toho jsou to i pěkní lháři.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Dolarový index pokračuje v korekci a hlavně včera došlo k dost nepříjemnému zamítnutí – viz. svíce s dlouhým horním knotem. Vzhledem k tomu, že všechny trhu posilují, tak je přirozené, že se to musí odzrcadlit právě na dolarovém indexu. V těchto chvílích mi přijde velmi reálné, že atakujeme 92 bodů, což vnímám jako důležitou hladinu.

Pod touto úrovní bychom se neměli dočkat týdenního close, jinak se něco zase dost změnilo a my nebudeme vůbec vědět, co od trhu očekávat. Jak jsem totiž ukazoval v nedělní video analýze, měsíční close přesvědčivě prorazilo a na 80-90 % vypadá u indexu měsíční graf na vytvoření dna.

Pokud by se trh zase úplně překlopil, těžko pak říct, jak takovou radikální změnu podmínek interpretovat. Já si ale myslím, že na 4H RSI brzy vznikne býčí divergence a dočkáme se zase silného odrazu nahoru.

Aktuální situace na 4H TF BTC

BTC

Nyní se konečně dostáváme ke 4H grafu BTC, kde lze identifikovat malý trojúhelník/praporek, jak jsem avizoval v úvodu. Nicméně je očividné, že S/R level 60 000 USD je z nějakého záhadného důvodu pro trh nepřekonatelná úroveň, čemuž vážně nerozumím. Uvedená psychologická hladina funguje na kurz jako beton.

V každém případě, volatilita je stále nízká a pro objemy platí to samé. Proto bychom se snad brzy mohli konečně dočkat větší průrazu na jakoukoliv stranu. Není možné, aby se Bitcoin plácal tak dlouho do strany jako nějaký mrtvý shitcoin. Snad nám v tomto pomůže nakreslený triangl, což se i docela hodí, protože v něm moc prostoru už není.

Do 48 hodin bychom tedy měli očekávat průraz. Jestli se trh rozhodne prorazit směrem nahoru, první metou je samozřejmě 60 000 USD, pak 62 000 USD a následně jsou dveře otevřeny dokořán. Jestli uvidíme s rostoucí cenou i postupně zvyšující se volume, tak máme potvrzení a můžeme expanzi brát zcela vážně. Jestli objemy zůstanou banální, máme pořád problém.

Indikátory

Hodnoty RSI oscilují kolem 50 bodů, tudíž nám indikátor vůbec nijak nepomůže. Zatímco na MACD máme čerstvě po bullish a vzápětí bearish crossu. Falešné signály bez váhy.

Závěrem

Už minulý týden se zdálo, že bychom se ten aktuální mohli dočkat, jak se vše na trhu s BTC vyvrbí. Snad tedy brzy kurz z trianglu prorazí a nám to pomůže při odhadech, co má vlastně trh za lubem. Leč nestačí jen průraz jako takový, musí se jednat o rozhodný pohyb podpořený objemy. Jinak price action člověk musí brát s nemalou rezervou.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Matej

Akcie a dlhopisy rastú a o tom niet pochýb. Deje sa to nie len v americkom regióne ale aj európskom. Ja v tom vidím dôveru investorov v masívnu vakcináciu, ktorá má zabezpečiť opätovné otvorenie sveta. Celý rast je postavený na budúcich očakávaniach investorov – to znamená od 4Q 2021 možno až od 2022. Súčasné ocenenie akcií nezodpovedá aktuálnym tržbám a ziskom. Všetko je to o budúcich očakávaniach.

Michal

Tak spousta společností ani žádný zisk negeneruje. Kdyby se na cenách akcie odrážely hlavně zisky, tak Netflix nebo Spotify jdou do mínusu 😀

Poslední editace 3 let před přes Michal
Daxti

Podíval ses před tímto komentářem na to, jak si ty firmy skutečně vedou, nebo tu střílíš náhodná prohlášení? Netflix je ziskový.

Martin

Netflix odejde s koronavirem

Martin

Spotify zůstane ziskový.

Matej

NETFLIX : 03/2020 až 04/2021 nárast o 45 %

SPOTIFY : 03/2020 až 04/2021 nárast o 135 %

Michal

No tak teď. Ale to je taky skoro zázrak. Roky byly ve ztrátě a stejně ceny akcií letěly nahoru.

Matej

To nie je pravda

Poslední editace 3 let před přes Matej
Daxti
Radek

A napadlo nekoho, ze proste penize nejsou neutralni a kdyz se zurive tiskne, nekde se to projevi? Neni to poprve. Proste najednou je na trhu mrak volnych penez a investori je nekam ulit musi. Take domacnosti mnohem vice skrti a spori ci investuji. V CR asi moc lidi akcie nenakupuje, ale v USA je to trochu jinak. Kdyz mam volny kapital a vic jidla proste nesnim, bydleni mam svoje, jsem zajisten – co s prachama? Kam je dam kdyz stat rocne natiskne 10 % obeziva uplne natvrdo?

Inflace se neprojevuje rovnomerne. To je ostatne videt na nemovitostech, kde furt vsichni krouti hlavou nad rustem ceny. Vyplotime graf tisteni CZK vs rust cen nemovitosti a je tam temer uplna shoda. Naopak na potravinach ci umele vyrobenem a nerealnem spotrebnim kosi dostaneme inflaci jen 2-3 %, ale realne se dotisklo 10 % meny a projevuje se to zejmena na investicnich aktivech.

pietro

Je to přesně tak jak to zde popisuje Radek.. výstižněji to lze napsat stěží.. 🙂

pietro

A ještě doplnění. Státy dnes hospodaří s obrovskými schodky jakoby se nechumelilo. Aby se to zakrylo, zvyšuje se objem oběživa – tisknou se nové peníze jako o závod. To má za následek snižování úrokových sazeb a zvyšování cen – inflace. A úrokové sazby v současné době narazily na svůj limit – na nulu!!! Takže co dál? Zrušení hotovosti, aby mohli cpát úrokové sazby do záporu = zdanění peněz na účtech? Pokud bude zrušena hotovost, žádný problém takovéhle věci uvést v život…

spot_img