[Zprávy] Ripple sesadil Ethereum • Kryptoburzy už distribuují nové tokeny po Bitcoin Cash hard forku…

0
(0)

Kryptoburzy už distribuují nové tokeny po Bitcoin Cash hard forku • Ripple sesadil z druhého místa Ethereum • Lightning Network dosáhl již 4 000 uzlů • IOTA představila nový komunikační protokol • Ázerbájdžán: Centrální banka neplánuje vydat státní kryptoměnu 

Kryptoburzy už distribuují nové tokeny po Bitcoin Cash hard forku

Po včerejším hard forku kryptoměny Bitcoin Cash již několik významných kryptoburz začalo s distribucí nových tokenů – Bitcoin ABC a Bitcoin SV. Binance v prohlášení potvrdila, že svým klientům už rozdala oba nové tokeny předem dohodnutým poměrem, který odpovídal stavu jejich konta k 15. listopadu v 15:00 našeho času. Obchodování obou tokenů v párech s Bitcoin a USDT bylo spuštěno dnes ráno. Přesto jsou vklady a výběry stále pozastaveny.

Takto k forku přistoupily Bitfinex a Poloniex, které podle oficiálních stanovisek stejně rozdaly svým klientům nově vzniklé tokeny.

Jen pro zajímavost: v době psaní článku bylo po forku vytěžených už 173 bloků, přičemž Bitcoin ABC vytěžil o 34 bloků více. Co se aktuální hash power týká, tu ovládají mineři 58 % vůči 42 % ve prospěch Bitcoin ABC.

Více se dočtete zde:  coindesk.com (v angličtině).

Ripple sesadil z druhého místa Ethereum

V pátek ráno nastala v žebříčku tržní kapitalizace měřené metrikou podle CMC významná změna. Ripple, jako tržní trojka, sesadil Ethereum, a dostal se tak na druhou pozici za Bitcoin. Jeho celková tržní kapitalizace je aktuálně 18,89 miliardy dolarů, zatímco Ethereum má 18,3 miliardy dolarů.

Z pohledu tržní kapitalizace všech kryptoměn si Ripple ukrojil již téměř 11 %. Na Bitcoin však stále ztrácí propastný rozdíl, protože ten jednoznačně dominuje se svými 55 %.

Více se dočtete zde:  sludgefeed.com (v angličtině).

Lightning Network dosáhl již 4 000 uzlů

Podle statistik měřených stránkou 1ML.com dosáhl Lightning Network dalšího milníku. V době psaní článku překročil hranici 4 000 uzlů. Jen pro srovnání – k prvnímu srpnu jich bylo necelých 3 000, takže jejich růst nabral vcelku slušný trend. Pro detailnější seznámení s vizí a cílem Lightning Network si můžete přečíst náš článek tady.

 

Ve zkratce jde o druhou vrstvu klasického Bitcoin blockchainu, která má umožnit rychlé a levné transakce. Těch má dosáhnout pomocí platebních kanálů, přes které budou samotné transakce realizovány. Jakmile je kanál uzavřen, do blockchainu se zaznamená pouze konečný stav nebo zůstatek, což v konečném důsledku povede k zásadnímu odlehčení celé sítě.

Více se dočtete zde: btcmanager.com (v angličtině).

IOTA představila nový komunikační protokol

IOTA, kryptoprojekt, který se zaměřuje na oblast Internet of Things, představil nový protokol týkající se zasílání zpráv, který přinese na platformu novou úroveň flexibility. Původně implementován Masked Authenticated Messaging (MAM), který byl představen v listopadu minulého roku, dostal novou, vylepšenou verzi s označením MAM Lite.

Na rozdíl od MAM nová verze dovoluje posílání zpráv, které mohou obsahovat veřejné i soukromé informace souběžně. Tento krok tak umožňuje každému členovi sítě zůstat v transakčním kanálu anonymní, ale zpráva je přitom ověřitelná externí stranou.

Více se dočtete zde: unhashed.com (v angličtině).

Ázerbájdžán: Centrální banka neplánuje vydat státní kryptoměnu

V poslední době jsme byli svědky několika pokusů o vydání státní kryptoměny. Ve Venezuele se to (diskutabilním způsobem) podařilo. Marshallovy ostrovy ustály námitky opozice a Írán po odstřižení od SWIFTu také není od vydání daleko. Začátkem podzimu se objevily zprávy, že Ázerbájdžán zvažuje implementaci blockchainu a smart kontraktů do svých řídicích orgánů.

Naproti tomu Ázerbájdžánská centrální banka (CBA) vydala stanovisko, že v blízké budoucnosti nemá v úmyslu spustit kryptoměnu, která by byla zastřešená centrální bankou, protože tento typ aktiva považuje za riskantní a nebezpečný.

Více se dočtete zde: cointelegraph.com (v angličtině).

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Dalibor.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
kRoCaN

pak že nejsou kryptoměny podvod přesný ukázkový příklad jak chceš zvýšit majetek stačí si udělat hard fork a ovce to zaplatí , tohle u fiat měn nikdy nehrozí a proto si myslím že kryptoměny nikdy mít budoucnost nebudou

spot_img