Iota oznámila kompatibilitu s Ledgerem

0
iota trinity wallet

Kryptoměna IOTA právě oznámila kompatibilitu s populární hardwarovou peněženkou Ledger. Nyní si budete moci uložit mince (MIOTA) na Ledger Nano S.

Podle zprávy vydané na blogu IOTA se „hardwarové peněženky Ledger propojí s IOTA Trinity a Romeo Wallets. Uživatelé si tak budou moci uschovat seed (přístupový klíč) mimo počítač nebo smartphone. Tedy na Ledgeru, který poskytne další vrstvu zabezpečení proti hackerům.“

Generální ředitel společnosti Ledger Eric Larchevêque vysvětlil na blogu, že „dosažení nejvyšší úrovně bezpečnosti je hlavním zaměřením jak Ledgeru, tak IOTY.“

Iota je skvělá, ale má stále své mouchy

IOTA se zaměřuje na škálovatelnost a transakce zdarma, stejně jako na aplikace pro Internet věcí (IoT).

V uplynulých měsících obdržela IOTA významnou kritiku v důsledku toho, že její síť měla odstávky a nebyla vždy funkční. To, že se nikdy nic podobného nestalo Bitcoinu nebo Ethereu, naznačuje, do jaké míry se síť IOTA spoléhá na „koordinátora“ – jediný bod, kde může dojít k selhání, jelikož není dostatečně decentralizovaný.

Hardwarové peněženky umožňují uživatelům ukládat své prostředky offline (prostřednictvím soukromého klíče offline). Tokeny uchovávané online a na burzách nemusí být tak úplně v bezpečí. Doufejme, že tento krok tedy pomůže týmu IOTA se posunout zase o krok dále a udělat svůj produkt ještě o něco přístupnější i běžným uživatelům nebo firmám.

Zdroj: CCN.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na