Bitcoin ve Venezuele zažívá zlaté časy

1
883

Říjen se stal ve Venezuele rekordním měsícem, alespoň pokud jde o obchodování s Bitcoinem. Jen v posledním říjnovém týdnu činila hodnota obchodů 1075 BTC. Je to nejvyšší hodnota, která kdy byla v této zemi zaznamenána.

Ve Venezuele existuje několik pádných důvodů pro rekordní zájem o Bitcoin. Mezi ty nejdůležitější patří inflace, problémy s řízením kapitálu a nedostatek deviz v této zemi. Venezuelané se stále častěji zajímají o kryptoměny a považují je za šanci znovu získat kontrolu nad kapitálem nebo svým majetkem.

Poslední dobou to má Venezuela nesmírně těžké, a to také kvůli mezinárodním tlakům, mezi které patří například sankce na vývoz zlata, které na tuto jihoamerickou zemi uvalily Spojené státy.

Mohlo by vás zajímat: Rusko a Venezuela dominují v objemech LocalBitcoins

Platby pomocí SMS posunou Venezuelu o krok dále

Projekt Dash zároveň inicioval svůj lokální implementační program – Dash Text. Společnost umožní prodejcům přijímat platby v kryptoměnách prostřednictvím kódu SMS, a to i pomocí jednoduchých mobilních telefonů, aniž by bylo třeba připojení k internetu. To je skutečně dobře promyšlené rozhodnutí, neboť valná většina venezuelských občanů smartphone nevlastní.

Budeme tedy moci sledovat takřka v přímém přenosu, jak se dá platit kryptoměnami i v zemích, u kterých jsme si mysleli, že na tuto možnost ještě dlouho nebudou připravené.

Tip redakce: (Politika) Venezuela – Příbeh o kolapsu země s největšími zásobami ropy na světě

Závěr

Situace v této zemi skutečně není růžová a je zajímavé sledovat, jak se v těchto těžkých chvílích obyčejní lidé upínají právě ke kryptoměnám. A jak moc je pravděpodobné, že v případě globální krize by si tuto cestu, jak ochránit svůj majetek, vybrali i obyvatelé jiných států?

Komentujte

1 Komentář zapnuto "Bitcoin ve Venezuele zažívá zlaté časy"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pavel
Host

Pěkný do té doby než šmejdi jako coinbase je okradou.
Známýmu ukradli 4000eur a přestali komunikovat.