Bitcoin ve Venezuele zažívá zlaté časy

1

Říjen se stal ve Venezuele rekordním měsícem, alespoň pokud jde o obchodování s Bitcoinem. Jen v posledním říjnovém týdnu činila hodnota obchodů 1075 BTC. Je to nejvyšší hodnota, která kdy byla v této zemi zaznamenána.

Ve Venezuele existuje několik pádných důvodů pro rekordní zájem o Bitcoin. Mezi ty nejdůležitější patří inflace, problémy s řízením kapitálu a nedostatek deviz v této zemi. Venezuelané se stále častěji zajímají o kryptoměny a považují je za šanci znovu získat kontrolu nad kapitálem nebo svým majetkem.

Poslední dobou to má Venezuela nesmírně těžké, a to také kvůli mezinárodním tlakům, mezi které patří například sankce na vývoz zlata, které na tuto jihoamerickou zemi uvalily Spojené státy.

Mohlo by vás zajímat: Rusko a Venezuela dominují v objemech LocalBitcoins

Platby pomocí SMS posunou Venezuelu o krok dále

Projekt Dash zároveň inicioval svůj lokální implementační program – Dash Text. Společnost umožní prodejcům přijímat platby v kryptoměnách prostřednictvím kódu SMS, a to i pomocí jednoduchých mobilních telefonů, aniž by bylo třeba připojení k internetu. To je skutečně dobře promyšlené rozhodnutí, neboť valná většina venezuelských občanů smartphone nevlastní.

Budeme tedy moci sledovat takřka v přímém přenosu, jak se dá platit kryptoměnami i v zemích, u kterých jsme si mysleli, že na tuto možnost ještě dlouho nebudou připravené.

Tip redakce: (Politika) Venezuela – Příbeh o kolapsu země s největšími zásobami ropy na světě

Závěr

Situace v této zemi skutečně není růžová a je zajímavé sledovat, jak se v těchto těžkých chvílích obyčejní lidé upínají právě ke kryptoměnám. A jak moc je pravděpodobné, že v případě globální krize by si tuto cestu, jak ochránit svůj majetek, vybrali i obyvatelé jiných států?

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pavel Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pavel
Host
Pavel

Pěkný do té doby než šmejdi jako coinbase je okradou.
Známýmu ukradli 4000eur a přestali komunikovat.