Zastánci kryptoměn donutili FinCEN odložit “pravidlo pro krypto peněženky” do 29. března

4.7
(15)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

FinCEN, americký úřad pro shromažďování a analýzu informací o finančních transakcích ministerstva financí, chce nahlížet krypto hodlerům do peněženky. Citlivé informace kdo, kde a kolik přesně drží kryptoměny by nově putovaly po síti. Brzy by to mohlo být zákonem, ale prozatím se kryptoměnovým odborníkům a komunitě podařilo zajistit čas na komentáře.

FinCEN mohl mít potichoučku schválené “pravidlo pro krypto peněženky”

Velmi choulostivé informace o tom, kolik kdo má na které bitcoinové či krypto peněžence uloženo kryptoměny, by nově mohly být předmětem rozsáhlého shromažďování a distribuce. V USA existuje návrh “pravidla pro krypto peněženky,” podle kterého budou krypto burzy pověřeny ukládáním osobních údajů o každém zákazníkovi, který přesouvá prostředky do svých osobních peněženek.

Perianne Boringová, prezidentka komory digitálního obchodu se sídlem ve Washingtonu, DC, nazývá navrhované pravidlo „obrovským překročením soukromí,“ které by mohlo mít „závažné nezamýšlené důsledky.“

Původní záměr přitom byl pravidlo v tichosti schválit bez komentářů odborné veřejnosti.

„Když jsme pochopili, že to byl záměr, vyvinuli jsme značný tlak na kancelář ministra financí, aby to neudělala. Protože to jednak není správný způsob, jak něco takového předložit, a za druhé, kdykoli budou vznikat nová nová pravidla pro rodící se průmysl, je neuvěřitelně důležité, aby samotný průmysl, odborníci, technologové, právníci a právní komunita měli příležitost spolupracovat s vládou…“

“Pravidlo krypto peněženky”

Pokud jde o samotné pravidlo, to by vyžadovalo, aby kryptoměnové burzy ukládaly jmeno a adresu zákazníků převádějících přes 3 000 USD do soukromých krypto peněženek. U zákazníků, kteří převádějí 10 000 USD nebo více za jediný den, by burzy musely zasílat zprávy o transakcích do FinCEN. Obsahovaly by informace o odesílateli a příjemci, jako je jméno a fyzická adresa (vlastníka peněženky).

„To, co dělá toto [pravidlo] obrovským překročením soukromí, je, jak každý [v kryptosvětě] nebo v blockchainovém prostoru ví, že jakmile máte adresu peněženky, nemáte jen historii té jedné transakce, která se vztahuje na tuto regulovanou instituci, ale máte celou historii transakcí této osoby… Uvedla Boringová s tím, že takové narušení soukromí by potenciálně vytvořilo nevhodný stav dohledu a kromě toho ovlivnilo celý sektor negativním směrem a znemožnilo rodící se inovace a DeFi.

Závěr

Návrh „pravidla krypto peněženky“ byl původně podán 18. prosince 2020 ve federálním registru a měl být schválen bez lhůty pro podání připomínek. Ozvaly se tisíce lidí a organizací, což vedlo ke stanovení období pro veřejné komentování, aktuálně do 29. března. Jedná se o odkaz bývalého ministra financí Mnuchina a FinCEN ve svém veřejném oznámení uvádí , že cílem tohoto pravidla je odstranit regulační mezery v boji proti praní peněz (a terorismu).

„Záměrem by bylo chránit finanční systém. Ale za jakou cenu to děláme? To by rozhodně mělo zásadní dopad na jakýkoli typ systému založeného na smart kontraktech v celém prostoru DeFi…. To, co nejsme schopni změřit, je množství inovací, které by nikdy nespatřily denní světlo, protože by jim nebyl dán prostor pro existenci, růst a prosperitu…” dodává prezidentka komory digitálního obchodu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 15

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Kdyby stát aspoň ty peníze využil nějak účelně, tak bych měl asi tak o 99% míň argumentů, proč se nemá koukat na potenciální zdanitelné příjmy.
Jenomže tohle je komedie – USA je na úrovni Somálska co se týče dostupnosti zdr. péče nebo dostupnosti vzdělání. Ceny těchto služeb jdou meziročně nahoru o 1/3 a velká část populace si nemůže dovolit ani deb*lní operaci slepáku……

V Česku mě sice operace nestojí nic, ale stát se zatím moc nepředvádí, spíše mám pocit, že přestal existovat.

Vladimír

Pred rokem 1989 jsme tu meli socika a jistoty, v roce 2021 tu mame bolsevika a jistoty nulove.

spot_img