Zaměstnanec Baidu uvězněn za těžbu Monera na firemních serverech

0
(0)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Zaměstnanec společnosti Baidu, což je čínská obdoba společnosti Google, byl uvězněn za těžbu Monera (XMR) na 200 firemních serverech. Jak informovalo čínské médium Abacus News, tento zaměstnanec nakonec vytěžené Monero prodal za zhruba 100 000 juanů, což představuje cca 14 300 USD.

Hlavní inženýr

An Bang pracoval ve společnosti Baidu jako hlavní inženýr a jeho úkolem bylo provádět údržbu tohoto vyhledávače. An Bang však mezi dubnem a červencem 2018 stáhl a nainstaloval na servery skripty, které těžily kryptoměnu Monero.

Když si šéfové společnosti Baidu všimli nečekané úrovně aktivity na mnoha serverech, okamžitě kontaktovali policii. V době, kdy byl An Bang zadržen, byla těžba Monera již v plném proudu a do té doby vytěžená kryptoměna prodána za zhruba 14 300 USD.

An Bang byl minulý měsíc odsouzen na tři roky ve vězení a za nelegální převzetí kontroly nad počítačovým systémem dostal rovněž pokutu ve výši 11 000 juanů, což představuje cca 1 570 USD.

Závěr

V listopadu 2019 byla těžba Bitcoinu (BTC) ze strany čínských úřadů odstraněna ze seznamu nežádoucích odvětví. Tím byla těžba Bitcoinu v zemi oficiálně povolena.

Naproti tomu je ovšem obchodování s Bitcoinem a ostatními kryptoměnami v této zemi zakázáno. Čína je považována za jeden z národů, který je nejblíže ke spuštění digitální měny centrální banky (CBDC). Vlivem propuknutí pandemie koronaviru je však zřejmé, že tyto plány naberou jisté zpoždění.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: