Hodnota bitcoinů kvůli koronaviru klesá, brzy ale může nastat zlom

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Světový trh během minulého týdne zaznamenal velký pokles v cenách ropy a bitcoinů, což zcela jistě vyvolaly aktuální obavy z všude strašícího koronaviru.  

Cena ropy klesla o ohromujících 5 %, minulý týden zůstala na 14měsíčním minimu. Bitcoin ve stejném období klesl téměř o 20 %.

Někteří analytici se však domnívají, že hodnoty obou komodit by se měly vrátit brzy zpět, jelikož obavy ustupují. Tento výkyv by mohl způsobit rychlé zvýšení hodnot, protože investoři nakupují za „levné“ ceny.

Vlil koronaviru na hodnotu ropy

Za snížené hodnoty ropy je z velké části zodpovědná křivka nabídky a poptávky. Když se mezinárodní cestování zhroutilo, klesla i poptávka po surové energii. Kvůli masivně sníženým potřebám cestování se také snížil mezinárodní prodejní trh.

Karantény v Číně a dalších zemích dále vedly k výrazně snížené poptávce po benzínu. Tato omezení, společně se sníženou poptávkou v letecké dopravě, způsobily, že nabídka byla značně vysoká a ceny rychle klesaly.

Bitcoin také zaznamenal značné snížení cen

Vzhledem k poklesu trhů byl zpochybněn i status bitcoinu coby bezpečného přístavu. V reakci na to investoři přesunuli značné množství finančních prostředků do dluhopisů, což dále hodnotu bitcoinů snížilo.

Podle analýzy ropných odborníků se však cena těchto komodit může rychle zvyšovat s tím, jak obavy ustupují. Současné levné ceny by pak mohly být nesmírně přeprodány.

Sukrit Vijayakar, ředitel energetického poradenství Trifecta, se pro CNBC vyjádřil takto:

„Jsem optimistický…nějaké pozitivní zprávy bychom měli vidět nejpozději do poloviny příštího týdne. Náhlý pokles poptávky následně rychle vzroste na nejméně 75 % až 90 % předchozí úrovně.”

Závěr

Pokud by se trh rychle přesunul k pozitivním výsledkům, jak Vijayakar předpovídá, Bitcoin by opět nabral vítr do plachet. Jak dlouho ale skutečně potrvá, než obavy investoru opadnou, lze jen těžko určit.

Disclaimer: Tento článek neslouží jako návod k obchodování, veškerá rizika a rozhodnutí nesete pouze vy sami. Před investicí tedy doporučujeme udělat si vlastní průzkum a názor na věc.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Zee Prime

Jen ať to vydrží, prachy budou až v pondělí 😀

spot_img