Padá zlato, akcie i kryptotrhy – kam mizí peníze?

4
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...

Minulý týden jsem byli svědky jedněch z největší pádů akciových trhů za dlouhou dobu. Obavy způsobené koronavirem nabírají na obrátkách. Krypto, zlato i stříbro jsou mezi těžce zasaženými. Ale kam všechny peníze mizí?

40 miliard USD z kryptotrhů pryč

Od pondělí na 40 miliard USD opustilo kryptotrhy, což se rovná celkovému poklesu o asi 14%. To v zásadě není nic neobvyklého, vysokou volatilitou jsou kryptotrhy nakonec velmi známé.

Od začátku roku si kryptotrhy připsaly 62% v celkové tržní kapitalizaci, což se rovná asi 300 miliardám dolarů agregovaně. Dalo by se tedy říci, že korekce přišla skoro až pozdě.

Co na to ostatní světové trhy a komodity?

Pro srovnání, Asie, která je koronavirem a tedy i propady zasažena nejhůře, si prošla nejhorším týdenními propady od října 2008 – od finanční krize.

Situace se v této době vyvíjí velmi rychle, Dow Jones odepsal 3600 bodů za týden, stříbro odepsalo 10% a i zlato pozbylo několik procent. Překvapivé jsou především zprávy ohledně zlata, protože jako tradiční investiční část portfolií v nejistých dobách by se téměř dal očekávat opačný trend.

Kam se peníze poděly?

CEO pro Nuggets News Alex Saunders se snažil zmapovat tyto nedávné změny a ve svém příspěvku na twitteru dospěl k tomu, že se peníze přelévají směrem k 10y US dluhopisům. Na druhou stranu, i ty zažily tento týden jeden z nejhorších propadů a dlouhou dobu. Zdá se tedy, že se nerýsuje žádné ‘safe heaven’ aktivum, kde bychom zřetelně viděli tolik chtěné jistoty.

Závěr

V dnešních dnech víme jistě, že tradiční i netradiční investiční nástroje zažívají značný odliv kapitálu. Co však nevíme a nevidíme je, kam se peníze vytrácí. Že by investoři začali uchovávat část svých aktiv v hotovosti? Jednou z možných teorií je, že investoři v Asii, kde jsou nejvíce postižené státy i co do ekonomické situace, se nyní snaží situaci zachránit výběrem prostředků, které měli našetřené na tzv. “horší časy” a to ať ve zlatě, kryptoměnách nebo v tradičních nástrojích. A zbytek trhů se pak veze na vlně paniky. Nezbývá než čekat, kam se peněženky a oči trhu upřou v následujících dnech.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře