Těžba Monera není profitabilní – Zvyšuje se nebezpečí 51% útoku

0
tezba_monero

Burza Binance nedávno vydala zprávu o stavu oblíbeného anonymního coinu Monero. Tato kryptoměna se vyznačuje svojí rezistencí vůči ASIC minerům a možností vlastnit a posílat ji, aniž bylo možné sledovat vaše transakce.

Komunita okolo Monera nemá ráda specializované ASIC minery. Preferuje, aby se těžilo primárně na CPU, případně i GPU. ASIC-y centralizují síť a zvyšují minimální částku, kterou musíte investovat, abyste mohli začít profitabilně těžit. ASIC rezistenci XMR podporuje relativně pravidelnými hard-forky, při kterých se neustále mění mining algoritmus.

Mohlo by vás zajímat: Co je to ASIC miner a jak funguje?

Případné ASIC-y těžící v síti tak přestanou fungovat. Na první pohled skvělý přístup, ale má i svá negativa. Zaprvé, nikde není psáno, že ASIC-y jsou pro kryptoměny špatné. Takový Bitcoin se těží výhradně na ASIC-ách!

Navíc i celá myšlenka těžby z domova už nefunguje. Podle zprávy od Binance se Monero nevyplatí těžit v domácnostech – což je právě účel tohoto coinu. Díky růstu kryptoměn v roce 2019 se z miningu stal lukrativní byznys a XMR se nyní ve velkém těží na mining farmách. To zvyšuje nebezpečí 51% útoku – nepříjemnost, která se ASIC-rezistentním kryptoměnám s nízkou kapitalizací děje velmi často.

Výrobce ASIC minerů totiž nebude riskovat, že se po útoku změní těžební algoritmus a jeho stroje budou prakticky bezcenné. To je často opomíjená výhoda ASIC-ů!

Co číst dál

Justin Sun se úplně zbláznil. Za jeden oběd zaplatí miliony dolarů!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře