Justin Sun se úplně zbláznil. Za jeden oběd zaplatí miliony dolarů!

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Oznámení oznámení o oznámení oznámení je tady! Ano, konečně jsme se dočkali a Justin Sun na svém Twitteru prozradil to, o čem tweetoval už posledních 10 dní. Série jeho postů informovala o tom, že dne 1. 6. se mají podporovatelé kryptoměny TRON, ale i BitTorrentu těšit na velké oznámení. To nakonec přišlo až dnes. A jestli je opravdu tak strašné důležité, necháme na posouzení vám.

Oběd s Warrenem Buffettem za 4,57 milionu dolarů

Dlouho očekávanou novinkou byl oběd s Warrenem Buffettem. Ten vyhrál Justin Sun prostřednictvím eBay aukce, jejíž celý výtěžek půjde na charitu. Částka 4 567 888 dolarů je nejvyšší sumou v 20leté historii této aukce.

Oběd by se měl konat v Steakhouse v New Yorku, kam si vítěz může s sebou přivést dalších 7 přátel. Peníze, které jsou věnovány charitě GLIDE, by měly putovat na řešení problémů sociálních nerovností a ekonomicky utlačovaných rodin. Tato organizace je pravděpodobně zvolena zejména kvůli tomu, že manželka Warrena Buffetta v ní dobrovolně pracuje.

Reakce Justina Suna, komunity ale i kryptoměny TRON

Justin Sun neskrýval velkou radost z této „výhry“. Kromě toho, že se velmi těší z možnosti setkat se dnes již s legendou mezi investory, tak veřejně přiznal, že peníze poputují do správných rukou. Jeho slova určitě mluví za vše:

„Cílem TRONu, ale i BitTorrentu bylo, aby se nám taková příležitost naskytla. Jsme velmi rádi, že jsme tento cíl splnili, ale ještě více nás těší to, jak finance pomohou lidem, kteří to potřebují úplně nejvíc.“

Reakce kryptoměny TRON na sebe pochopitelně nenechala dlouho čekat. 6% nárůst se dostavil téměř okamžitě po tomto oznámení. To však není jediná reakce, kterou toto sdělení způsobilo. Několik kryptoměnových nadšenců tvrdě kritizovalo kritiky Justina Suna za to, že zaplatil takové strašné peníze za oběd s někým, kdo nazývá Bitcoin „jedem na krysy nebo podvodem“. Mnohem lepší uplatnění by prý našly tyto peníze při vývoji blockchainu nebo podpoře výzkumu této technologie.

Závěr

Justinovi Sunovi opět vyšlo to, v čem je opravdu dobrý. A to je marketing a budování hypu kolem svých projektů. Tentokrát však za to zaplatil nemalou částku. A jestli to bude stát za to, je opravdu sporné, protože Warren Buffett patří mezi staré známé kritiky kryptoměn. Je tedy více než možné, že pokud dojde na téma kryptoměn (o čemž v případě Justina Suna nepochybujeme, že dojde), tak bude poslouchat ne právě slova chvály.

Co číst dále?

Transakční poplatky jsou až 10x nižší než v prosinci 2017

Zdroje:
ethereumworldnews.com
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img