Transakční poplatky jsou až 10x nižší než v prosinci 2017

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON (TRX) Great Voyage běží již 7 hodin, 46 minut a 58 sekund • Kryptoburza Coincheck momentálně bude podporovat obchodování pro...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Momentálně je...

[Večerní souhrn článků] • Obtížnost těžby Bitcoinu dosáhla nového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Kromě toho, že v roce 2017 vyletěla cena kryptoměn pořádně vysoko, tak bohužel vyletěla i cena transakčních poplatků. Nejvíce to bylo vidět zejména na Bitcoinu. Tam transakční poplatky dosáhly opravdu vysokých čísel (a to navíc velmi rychle), stejně jako cena Bitcoinu. Avšak to by se už opakovat nemělo (výše transakčních poplatků, nárůst ceny kryptoměn snad ještě ano).

Bitrefill CEO v tom má jasno

CEO společnosti Bitrefill, Sergej Kotliar,se vyjádřil, že je hned několik důvodů, proč výše transakčních poplatků už nikdy nevystřelí tak vysoko. Jedním z nich má být například fakt, že veřejnost vnímá cenu a výši transakčních poplatků mnohem více než v minulosti. Rovněž má hrát ve prospěch kryptoměn (Bitcoinu) i fakt, že nové technologické pokroky umožní držet transakční poplatky nižší než v minulosti.

Pro srovnání poukázal Sergej Kotliar na rozdíl mezi transakčními poplatky právě v roce 2017 během bull runu a teď. V prosinci (konkrétně 26. prosince 2017) byly poplatky na hranici 1034,57 sats/byte. Jejich cena je aktuálně mnohem nižší, dne 1.6.2019 byla hranice jednoho poplatku 188 sats/byte. Téměř desetinásobný rozdíl by však už neměl nikdy nastat, protože za posledních 18 měsíců bylo implementováno hned několik změn.

Zachrání nás všechny Lightning Network?

O Lightning Network informujeme téměř stále. Není se však čemu divit. Lightning Network uhání vpřed takřka mílovými kroky. To je určitě výborná zpráva, protože může pomoci škálovatelnosti, rychlosti transakcí, ale hlavně a v neposlední řadě snižuje právě transakční poplatky.

„Nemám důvod si myslet, že to, co se stalo v roce 2017, se ještě někdy může opakovat. Právě naopak, jakmile začnou burzy využívat Lightning Network (nebo Liquid), tak se zejména škálovatelnost velmi zlepší. To, že víme, jak škálovat, je třeba využít i ve prospěch kryptoměn. „

Závěr

Třeba jen doufat, že se Sergej Kotliar nemýlí. Transakční poplatky byly v prosinci 2017 opravdu velmi přemrštěné (stejně jako rychlost transakcí, která byla naopak extrémně pomalá). Avšak Sergej Kotliar má určitě pravdu v tom, že za posledních 18 měsíců, i přes obrovské korekce a downtrend, se blockchain technologie a kryptoměny samotné velmi posunuly vpřed. Dobře to je vidět například na velkém pokroku Lightning Network.

Co číst dále?

Je Bull market potvrzen? Názor BTC analytika Alessia Rastaniho

Zdroj:
ambcrypto.com

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek F.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře