Transakční poplatky jsou až 10x nižší než v prosinci 2017

2
BV-Acharya

Kromě toho, že v roce 2017 vyletěla cena kryptoměn pořádně vysoko, tak bohužel vyletěla i cena transakčních poplatků. Nejvíce to bylo vidět zejména na Bitcoinu. Tam transakční poplatky dosáhly opravdu vysokých čísel (a to navíc velmi rychle), stejně jako cena Bitcoinu. Avšak to by se už opakovat nemělo (výše transakčních poplatků, nárůst ceny kryptoměn snad ještě ano).

Bitrefill CEO v tom má jasno

CEO společnosti Bitrefill, Sergej Kotliar,se vyjádřil, že je hned několik důvodů, proč výše transakčních poplatků už nikdy nevystřelí tak vysoko. Jedním z nich má být například fakt, že veřejnost vnímá cenu a výši transakčních poplatků mnohem více než v minulosti. Rovněž má hrát ve prospěch kryptoměn (Bitcoinu) i fakt, že nové technologické pokroky umožní držet transakční poplatky nižší než v minulosti.

Pro srovnání poukázal Sergej Kotliar na rozdíl mezi transakčními poplatky právě v roce 2017 během bull runu a teď. V prosinci (konkrétně 26. prosince 2017) byly poplatky na hranici 1034,57 sats/byte. Jejich cena je aktuálně mnohem nižší, dne 1.6.2019 byla hranice jednoho poplatku 188 sats/byte. Téměř desetinásobný rozdíl by však už neměl nikdy nastat, protože za posledních 18 měsíců bylo implementováno hned několik změn.

Zachrání nás všechny Lightning Network?

O Lightning Network informujeme téměř stále. Není se však čemu divit. Lightning Network uhání vpřed takřka mílovými kroky. To je určitě výborná zpráva, protože může pomoci škálovatelnosti, rychlosti transakcí, ale hlavně a v neposlední řadě snižuje právě transakční poplatky.

„Nemám důvod si myslet, že to, co se stalo v roce 2017, se ještě někdy může opakovat. Právě naopak, jakmile začnou burzy využívat Lightning Network (nebo Liquid), tak se zejména škálovatelnost velmi zlepší. To, že víme, jak škálovat, je třeba využít i ve prospěch kryptoměn. „

Závěr

Třeba jen doufat, že se Sergej Kotliar nemýlí. Transakční poplatky byly v prosinci 2017 opravdu velmi přemrštěné (stejně jako rychlost transakcí, která byla naopak extrémně pomalá). Avšak Sergej Kotliar má určitě pravdu v tom, že za posledních 18 měsíců, i přes obrovské korekce a downtrend, se blockchain technologie a kryptoměny samotné velmi posunuly vpřed. Dobře to je vidět například na velkém pokroku Lightning Network.

Co číst dále?

Je Bull market potvrzen? Názor BTC analytika Alessia Rastaniho

Zdroj:
ambcrypto.com

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek F.

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kudrna Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kudrna
Host
Kudrna

Jasně je třeba šířit pozitivní zprávy o BTC za každou cenu 🙂 Taky se na to můžeme podívat bez těch růžových brýlí. BTC se za poslední čtvrtletí zvedl více než 16x ? Dnes průměrný poplatek za transakci v BTC 5,781$, 10.03.2019 – 0,351$ tedy za 3 měsíce se průměrný poplatek zvedl více než 16x Oproti tomu ETH – Dnes 0,157$ 10.03.2019 – 0,0882$ tady je to pouze 1,8x Jenom potvrzení zkostnatělého již zastaralého blockchainu, těžařům jde pouze o zisk na nějaké masové rozšíření kašlou stejně jak na ekologii. BTC nikdy proof-of-work neopustí, naopak ETH přejde na proof-of-stake (těžba skončí). Osobně… Číst vice »

Kudrna
Host
Kudrna

Oprava: BTC poplatek se za poslední čtvrtletí zvedl více než 16x.