[Hot news] Hashrate Monera a Etherea je soustředěn hlavně v Evropě

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Dle zprávy z webu TokenInsight je těžba altcoinů stále v relativě rodícím se stádiu. Na rozdíl od Bitcoinu je považována za složitější a její hashrate je převážně soustředěn v Evropě.

TokenInsight dále uvádí, že průměrný roční tok Bitcoinu se v roce 2019 zvýšil o více než 80 %, zatímco roční průměrná cena meziročně klesla o 1,9 %. Podíl transakčních poplatků se snížil z 280 milionů amerických dolarů na 160 milionů USD, což je pokles o 43 %.

Kromě Číny a USA se tak těžební síť rozrůstá i do severní Evropy a Ruska. Míra hashů se tak u kryptoměny Monera a Etherea soustředí hlavně v Evropě. Ve zprávě TokenInsight je dále uvedeno:

„Průzkumy ukázaly, že 60 % velkých těžebních společností těží více digitálních aktiv, zatímco malé skupiny těžařů mají tendenci pro omezený počet kryptoaktiv.”

Těžba altcoinů tak může postupně přecházet z GPU / CPU (grafická karta, procesor) do ASIC minerů. Bitcoin však nadále dominuje i z hlediska hodnoty a tržeb kryptoprůmyslu. Vezmeme-li v potaz celkovou globální bitcoinovou síť, ta je soustředěna převážně v Číně.

Závěr

Do budoucna tak můžeme očekávat, že farmy na těžbu kryptoměn mimo Čínu porostou rychleji a pooly začnou integrovat více altcoinů pro těžbu s obrovským tržním potenciálem

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

nic vas nenapada?
monero a dasch?
chce to jen premyslet.potencial na techto menach vidim stejny jako v pripade BTC – bohuzel jsou jediny.jeste tak mozna Zcash

pietro

viacoin ? ..

Huhulak

Silná slova. Jen monero a dash

Mamlas

Nevím kde se píše o Dash. Ten si jeho autor předtežil. To by ho mělo úplně diskvalifikovat. Pokud má Dash potenciál, tak ho ma i mraky dalších…

ppetr1

osobne bych to rekl trochu jinak.kolik ma poplatky mastercard,paypal dalsi stejne velke spolecnosti. radove to je ve 100mld USD a to obhospodaruji pouze par lidi v ramci globalniho sveta 🙂
proc nechteji LIBRA? – tyto spolecnosti by sli do kopru 🙂 – oni to vedi a moc dobre to vedi a vlady taky.kde by byly asi tak dane?? a ruzne nesmyslne vladni dotace??
lidi premyslejte a prestante delat grafy – logicka uvaha je pro mne vice nez graf!
kdyz grafy tak jako vestec z omahy – nekdy se ale i mistr tesar utne 🙂
myslite si vestec ze nezakomponováná politicke a ekonomicke situace do svych rozvah a slepe veri grafum??? a sel bezmyslenkovite kupovat – jeden pripad znam HK – myslim,ze jej to bude mrzet dlouho – celosvetova firma jako coca cola.

Hulič

mining chudých

trotl-mekkefír

… a blbych.

Mamlas

Proč blbých? Když už se doma člověku válí osmijádro, byla by spíš hloupost ho nevyužít. Zvlášť když je to profitabilní i s běžnou cenou energie. Jsou lidi který těžej doma bitcoin, a stojí je 2x tolik co na burze. Tomu říkám kardinální blbost.

trotl-mekkefír

Tezit Bitcoin “doma” to muze tak mozna nejakej Cinan v kolchozu,kde ma farmu rigu.

Mamlas

To těžko, bitcoin se těží pomocí ASIC minerů. Navic existují těžební pooly, kde nezáleží na výkonu jednotlivce. Některé dokonce platí za každý jednotlivý share. Takže žádnou farmu nepotřebujete. Každopádně se to narozdíl od randomx coinů pro “blbce” nevyplatí.

Mamlas

Ani si nedovedu představit těžební farmu na monero. Tak obrovská investice se vrátí jenom těžko. Předpokládám, že většina jsou domácí težaři, počítače s elektřinou zdarma, malwary nebo nevyužitá CPU rigů. Proto je monero mnohem decentralizovanější. Myslim, že tak nějak to Satoshi původně zamýšlel.

Reklama: