Vitalik Buterin nastiňuje problémy, které je třeba vyřešit, aby se odstranily problémy s centralizací Etherea

4.8
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Vitalik Buterin, spoluzakladatel Etherea, na nedávné konferenci Korea Blockchain Week (KBW) identifikoval několik problémů, které je třeba řešit, aby se odstranily problémy s centralizací na vedoucím blockchainu pro chytré smlouvy.

Buterin o centralizaci Etherea

Vitalik Buterin, spoluzakladatel Etherea, se na konferenci Korea Blockchain Week (KBW) podrobně věnoval problémům s centralizací, které druhá největší kryptoměna v současné době čelí. Podle něj patří mezi hlavní problémy centralizace uzlů.

Data ukazují, že Amazon Web Services (AWS) provozuje přibližně 60 % z 5 901 aktivních uzlů Ethereum a Google Cloud dalších 6 %. Tento stav představuje riziko jediného bodu selhání. Někteří odborníci dokonce upozorňují, že Jeff Bezos, zakladatel Amazonu, by mohl snadno vypnout decentralizované aplikace na síti Etherea.

Buterin zdůraznil, že k udržení decentralizace Etherea je nutné řešit problém s centralizací uzlů, který považuje za velkou část skládačky. Jako řešení navrhuje snížit náklady na provoz uzlů a zjednodušit tento proces. Klíčovou technologií, která by v tom mohla pomoci, je podle něj statelessness. [1] Tato technologie umožňuje sítím ověřovat bloky bez nutnosti spoléhat se na centralizované poskytovatele služeb.

Zpráva od Ethereum Foundation o stavové nezávislosti upozorňuje, že decentralizace není možná, pokud provoz uzlu vyžaduje drahý hardware. Vitalik Buterin plánuje, že Ethereum v blízké budoucnosti udělá významné kroky k dosažení stavové nezávislosti, zejména během nadcházejících aktualizací Verge a Purge.

Buterin také nastínil další možné kroky k zlepšení decentralizace Etherea. Mezi nimi patří zjednodušení dokumentace, odstranění překážek pro distribuované stakingové aktivity a zabezpečení a zjednodušení stakingových procesů. Současně zdůraznil, že aktuálně nejnaléhavějším problémem Etherea je potřeba dosáhnout vyšší úrovně škálovatelnosti.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 25 769 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 1 632 USD.

Závěr

Co si o slovech Vitalika Buterina myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde pro vás máme další zajímavý obsah. Dokument na oficiálním blogu Etherea naleznete pod přiloženým odkazem ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Joshik

Kdyby se tohle neřešilo v r.2017 u Bitcoinu. Tedy velikost bloku. Jsem rád, že se core vývojáři nenechali ukecal a nezvedli velikost bloku. Decentralizaci významně určuje možnost si pustit nód na čemkoliv, třeba raspberry pi. To u blockchainů které jsou obrovské (terrabajty) a umí zpracovávat velké množství transakcí (pořiďte si 10gbit připojení prosím) už není možné a mohou je provozovat už jen větší organizace. No co chtěli, to mají, vždy je něco za něco.

Rennoire

No vida, tak třeba POW začne být v kurzu více než POS. 😀

Čumsem

Tohle jsme my “škarohlídi” přece říkali už dávno předtím, než se pustili do toho PieceOfShit dobrodružství… 😀

František

Sorry ale to je videt o tom vite prd…

an onym

top2 těžební entity btc mají 50+% hash rate. Třeba POS začne být víc v kurzu😉

spot_img