Vitalik Buterin, programátor a zakladatel Etherea, vyzdvihl rostoucí popularitu Bitcoin Ordinals a věří, že standard BRC-20 může oživit stagnující ekosystém Bitcoinu.
Vitalik Buterin chválí Bitcoin Ordinals
Spoluzakladatel Etherea, Vitalik Buterin, se v nedávném vysílání Twitter Space vyjádřil pozitivně ohledně Bitcoin Ordinals. Buterin poukázal na rostoucí popularitu Bitcoin Ordinals jako na jasný signál ústupu od zastaralé a stagnující politiky, kterou vidí jako břemeno pro ekosystém největší kryptoměny světa.
Buterin je pevně přesvědčen, že tato vzrůstající popularita Bitcoin Ordinals výrazně napomohla oživení vývojářské aktivity v rámci bitcoinové sítě. Díky protokolu Ordinals se otevřely dveře pro implementaci NFT přímo v Bitcoinu, což bylo dosud doménou Etherea
Důležitým bodem je, že Ordinals tak hráli zásadní roli ve změně dynamiky trhu NFT, když přilákali tvůrce NFT z Etherea k Bitcoinu. Tento nárůst nových vývojářů na bitcoinové síti přinesl s sebou i zvýšení transakčních poplatků v síti.
Podle posledních údajů analytické platformy Dune Analytics mezi prvním a druhým čtvrtletím letošního roku se obchodní objem Bitcoin Ordinals vyšplhal o 2 834 % na 210,7 milionu dolarů. Celkový počet obchodů dosáhl čísla 554 215 u 150 969 nových obchodníků, což ukazuje na rostoucí zájem uživatelů. Data dále odhalují, že Bitcoin zaznamenal přes 15 milionů zápisů Ordinals, což je další významný milník vývoje kryptoměny.
V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 30 271 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 1 866 USD.
Závěr
Jaký je váš názor na Bitcoin Ordinals? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Na kompletní statistiky Dune Analytics se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]
Názor pana Vitalika má určitě svoji váhu, ale nebral bych ho za bernou minci.
Např. tohle mi důvěru v něj shodilo o kus dolu. Trochu bez povšimnutí kryptomédií v rozhovorech s Vitalikem a ješte jedním z vývojářů Etherea, kde na otázku jestli stakují své vlastní ETH oba nezávisle na sobě odpověděli, že jen velmi malou část. Ato z důvodu bezpečnosti. Zazněla i perlička volně přeloženo “Když víš, jak se dělá párek, taky ho nebudeš jíst”.