Venezuela oznamuje prodej ropy a zlata pomocí měny Petro

0
(0)

Zprávy a souhrny

17.01.21 Týdenní přehled zpráv: Kryptoměny, Defi, Regulace, Firmy, Burzy, Banky

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Za jednu z nejvýznamnějších humanitárních krizí v moderní historii lze považovat tu, která sužuje celou Venezuelu. Této zemi se nepodařilo získat ani pomoc a přísliby od dárcovských zemí. Po celou dobu krize zůstala země nedostatečně financována. V posledních několika měsících se proto země pokouší nastartovat několik programů, kterými by chtěla proti krizi bojovat.

Měna Petro

Prezident Nicolas Maduro kromě těchto rozjíždějících se projektů přišel rovněž s oznámením, že po dlouhých měsících mezinárodního napětí budou opětovně zahájeny rozhovory se Spojenými státy. Prezident rovněž oznámil občanům země, že v letošním roce bude prodávána venezuelská ropa za národní měnu Petro.

Kromě ropy budou prodávány za Petro i další produkty této země, ke kterým patří železo, ocel, hliník a zlato. Tyto skutečnosti vyplynuly z rozhovoru prezidenta Nicolase Madura s jedním ze španělských novinářů. Maduro v rozhovoru uvedl:

„Budeme prodávat venezuelskou ropu za Petro. Již prodáváme venezuelské železo a ocel v měně Petro. Máme také podepsanou smlouvu na prodej ropy, oceli, železa a hliníku.  Rovněž část produkce zlata budeme prodávat v Petru.“

Nicolas Maduro

Nicolas Maduro ve svých dřívějších vyjádřeních tvrdil, že za zavedením krypta v zemi stály hospodářské sankce uvalené na tuto jihoamerickou zemi v roce 2019 ze strany Spojených států.

Dále Maduro opakovaně uváděl, že vyplácení důchodů a platby veřejných zaměstnanců prostřednictvím krypta v měsíci prosinci bylo dobrým testem pro Petro v jeho každodenním použití. Maduro v rozhovoru sdělil:

„Testování probíhalo velmi dobře. Fyzická měna se nepoužívá, město má své ´petrogauinaldo´ a ve svých účtech je zefektivňuje. Někteří ji ukládají jako úspory ve své petro – aplikaci, jiní šli na trh, aby si koupili různé věci. Petro přináší hodně.“

Závěr

Projekt Petro, národní „kryptoměny“ Venezuely, byl oznámen venezuelským prezidentem v říjnu 2017. Samotný prodej pak začal v únoru roku 2018. Podle Madura se měna Petro ukázala být úspěšnou a prospěšnou pro všechny obyvatele Venezuely.

Já bych byl na rozdíl od prezidenta Madura ve vyjádřeních trochu opatrnější. Až čas totiž ukáže, zda bude národní měna Petro masivně přijata a budou s ní obchodovat nejen miliony obyvatel Venezuely, ale zda se stane i měnou, která bude masivně využívána v rámci obchodu s tímto státem.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře