Venezuela má nové nástroje pro „bezplatné národní a mezinárodní platby“

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Prezident Venezuely sdělil tisku, že země již brzy aktivuje „bezplatné národní a mezinárodní platby.“ Údajně používají možnosti kryptosvěta.

Nástroje pro „bezplatné národní a mezinárodní platby”

Nicolas Maduro, prezident Venezuely, prohlásil, že se bude jednat o platby kryptoměnou, resp. že na tom pracují v rámci světa kryptoměn a použijí kryptoplatby. „Bezplatné národní a mezinárodní platby,” které umožní kryptoměny a které země již brzy umožní svým občanům, oznámil na tiskové konferenci. Maduro dále řekl:

„Ministr financí a venezuelská centrální banka mají nové nástroje, které budeme aktivovat velmi brzy, aby každý mohl provádět bankovní transakce, jakož i národní a mezinárodní platby prostřednictvím účtu v centrální bance. Venezuela pracuje v rámci světa kryptoměn.“

Krypto v rezervách centrální banky?

Dnešní zprávě předcházely spekulace o tom, že centrální banka Venezuely přidá Bitcoin a Ethereum do svých rezerv. CB Venezuely kromě toho, podle některých zdrojů, momentálně provádí testy, pomocí kterých zamýšlí zjistit, zdali se vyplatí kryptoměny nadále držet ve svých pokladnách. Je to trochu zmatené, ale zdá se, že buď již krypto drží, nebo ho zvažují přidat.

Dříve jsme vás také informovali, že země hledala možnost náhrady dostupných mezinárodních platebních systému, jako je swift. Více se o tom dočtete v článku:Venezuela se domlouvá s Ruskem na využití kryptoměny Petro k vypořádání vzájemných obchodů.

Nová zpráva o kryptoplatbách je zřejmě odpovědí na tyto problémy.

Všichni si také pamatujeme na to, jak Venezuela vydala státní kryptoměnu Petro, zajištěnou ropnými rezervami země. Tuto kryptoměnu se prezident Nicolas Maduro snažil prosadit jako alternativu k americkému dolaru na mezinárodních trzích s ropou.

Rozsáhlá zpráva agentury Reuters však minulý rok odhalila, že dosud neexistuje žádný důkaz o tom, že by národní virtuální měna Petro, ať již doma nebo v mezinárodním měřítku, byla využívána k vypořádání transakcí.

Závěr

Na tiskové konferenci prezident Venezuely uvedl nový nástroj pro platby. Spuštěn má být již brzo, údajně se bude jednat o “kryptoplatby” a umožní bezplatné transakce doma i v zahraničí. Zpráva koreluje s dohady o přidání hlavních kryptoměn do rezerv CB Venezuely a s potřebou nového nástroje pro meznárodní platby poté, co Petro s velkou pravděpodobností jako platební systém selhává.

Co číst dále

(Politika) Venezuela – Příbeh o kolapsu země s největšími zásobami ropy na světě

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img