Venezuela – nová hybridní ekonomika s kryptoměnou?

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Prezident Venezuely, Nicolás Maduro, nedávno oznámil v projevu v celostátním rozhlase a televizi, že plánuje rozšířit podporu digitální měny Petro. Burzy fiat měn budou nyní moci nabídnout hotovost výměnou za PTR.

Nová naděje pro Petro

Mnoho lidí po celém světě Petru nevěří a považují tuto státní kryptoměnu za podvod. Prezident Maduro tak v poslední době provádí kroky k posílení užitečnosti kryptoměny. Ve svém projevu nastínil založení nových kryptofondů spolu s programem výhod pro pracovníky v těžebním průmyslu.

Prezident Národní asociace kryptoměn, José Ángel Álvarez, řekl o zvyšující se funkčnosti a prospěšnosti Petra:

„Těmito opatřeními se vláda Venezuely snaží učinit z kryptoměny Petro směnnou měnu, která přímo konkuruje státní měně Bolívaru, což dává vzniknout tzv. hybridní ekonomice. V žádné jiné zemi tento systém nevidíme.“

Petro je první digitální měna vytvořená venezuelskou vládou. Údajně je podporována košem fyzických aktiv jako ropa, zlato, diamanty a další vzácné kovy. Měna je omezena na 100 milionů jednotek.

Masivní inflace ve Venezuele

Venezuelu sužuje již pár let masivní hospodářská krize. Je to důsledek dlouhotrvajícího embarga a ekonomických sankcí na zemi. Za minulý rok dosahovala inflace několik desítek tisíc procent. Petro je tak součástí vládního úsilí o stabilizaci národní ekonomiky a snížení závislosti země na cizích měnách.

Vláda dokonce vlastní neznámé množství Bitcoinu a Etherea jako součást národních rezerv. Kryptoexperti v zemi zkoumají použití kryptoměn, jako obcházení ekonomických sankcí.

Závěr

V Jižní Americe jsou kryptoměny velmi populární, protože státy jsou ovlivněny sankcemi a velkou mírou inflace. Fiat měny nemají skoro žádnou hodnotu, a proto občané rádi přecházejí na digitální aktiva. Pokus Venezuely o vybřednutí z neutěšené ekonomické situace za pomoci kryptoměny je zajímavý z toho důvodu, že pokud by byl úspěšný, snížila by se účinnost ekonomických sankcí a další země pod tímto tlakem by Venezuelu následovaly. Už nyní například Rusko také zkouší různé způsoby, jak za použití kryptoměn obejít sankce a embarga.

Co číst dále

[Zprávy] • 50 let od vzniku webu • BAKKT futures na novém maximu • a další novinky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img