Velryby a žraloci dál akumulují bitcoiny

5
(8)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Pro většinu se může zdát kryptoměnový trh poslední měsíc poměrně nudný. Cena bitcoinu se pohybuje v rozmezí 30 000 až 31 000 USD. Pro žraloky a velryby je to ale evidentně stále velmi zajímavá cenová úroveň. Za měsíc se jim podařilo nashromáždit do peněženek dalších 71 000 mincí.

Podle společnosti Santiment se v peněženkách držících 10 – 10 000 BTC objevilo od 17. června dalších 71 000 mincí. To v současnosti představuje hodnotu 2 115 miliardy USD. Může to být pozitivní zpráva, ale samozřejmě lze celou situaci číst vícero způsoby. Můžeme předpokládat, že to znamená víru tohoto segmentu v budoucí růst ceny a proto posilují svojí pozici na trhu.

Z druhé strany to lze číst i jako negativní zprávu. Velryby mají velkou moc manipulovat s trhem. Jejich nakupování může tedy pouze signalizovat jejich dočasnou nechuť k poklesu ceny a cíleným nakupováním jí uměle ženou nahoru. To může vést k následnému skokovému propadu ceny až se ty tokeny vrátí do oběhu.

Žraloci se také podílejí na dynamice trhu

Žraloci sice nemají takovou sílu k ovlivňování trhu, ale zase jsou relativně rychlí a přesní. Svojí dynamikou mají i oni určitý význam na vývoj ceny tokenů. Navíc jsou pod značným drobnohledem a jejich chování může spustit kaskádový efekt na trhu. Samozřejmě nejsou na trhu jen velryby a žraloci. Existuje celá řádka dalších mořských zvířátek, kam lze hodlery zařadit. Ale jejich vliv na trh není tak významný.

Závěr

Podle mého názoru je akumulace bitcoinů spojená s potenciálním schválením bitcoinového ETF v USA. Množství analytiků očekává, že jejich schválení by mohlo vést k vysání aktuálního zůstatku tokenů na burzách a s tím spojeným růstem ceny. Navíc musíme brát i v potaz, že asi 20 % tokenů je navždy ztraceno a do obchodování se již nikdy nedostanou. Celkové množství tokenů v oběhu tedy nikdy nebude 21 milionů, ale výrazně méně.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Čumsem

Tak co, dámy a pánové, přiznáte se, jaké jste zvířátko?

Jan H.

Hihi dobrá otázka 🙂

Fantom

Řbitov zviřátek 🙂

Jan H.

Rád bych byl v první šestici 😀 škoda ze jsem pri covidu v tom roce 2020 byl mega vyflusany z meho podnikání, takže jsem si spíše daval oddech, nez ze jsem sledoval co se děje 🙁 chytl jsem fomo az na podzim 😀

spot_img