[Večerní souhrn článků] • Stablecoin projektu Cardano Djed dosáhl prvního významného milníku • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Stablecoin projektu Cardano Djed dosáhl prvního významného milníku

Emitent prvního overcollateralizovaného stablecoinu na platformě Cardano, společnost COTI Network, oznámil, že obdržel první balík transakčních poplatků z oběhu stablecoinu Djed.

Jak napovídá schéma distribuce stablecoinů, poplatky přijaté v ADA byly převedeny na stejnojmenný nativní token sítě COTI a poté uloženy do pokladny. Tyto prostředky pak budou rozděleny účastníkům pokladny s úrokovou sazbou až 118 % ročně. Djed, který byl spuštěn teprve toto pondělí, získal poměr kolaterálu 643 %.

Analýzy a trhy

03.02.23 Analýza ETH/USD – Solidní měsíční close, ale trh váhá

Ethereum kurz za měsíc leden též zaznamenal nemalé zisky. Nebyly tak velké jako u bitcoinu, ale přece jenom šlo o nejsilnější měsíc za předešlého půl roku. Postoupil však trh někam dál technicky? Nebo se Ether pořád plácá na tom samém místě?

3.2.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Závěr týdne ve znamení šílené chamtivosti?

Bitcoin poslední dny stagnuje kolem hladiny 23 300 USD. Většina altcoinů konsoliduje v jednotkách procent. Pozornost investorů od kryptoměn v těchto chvílích ukrajuje akciový trh, který má podobnou (a většinou nevídanou) volatilitu. Denní nárůsty ocenění akcií v posledních dnech se nemusí ve srovnání s kryptoměnami vůbec stydět.

Predikce ceny ETH – Proč je 1 600 USD skvělým vstupním bodem pro nákup Etherea 

Předpověď ceny Etherea ke dni 30. ledna je býčí, jelikož se pohybuje u hranice 1 600 USD. Cena Etherea, jedné z nejoblíbenějších kryptoměn na světě, v posledních měsících neustále roste. Investoři se snaží získat a shromažďovat ETH za vstupní ceny, které poskytují atraktivní výnosy, protože svět se adaptuje na Ethereum stále rychleji.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Severokorejští hackeři ukradli v minulém roce kryptoměny v hodnotě 1,7 miliardy USD

Podle zprávy společnosti Chainalysis, která se zaměřuje na sledování kryptoměn, jsou severokorejští hackeři jednou z největších hrozeb pro digitální svět kryptoměn. V minulém roce bylo z kryptoměnových platforem ukradeno více než 3,8 miliardy amerických dolarů. Útočníci mířili převážně na odvětví decentralizovaných financí (DeFi).

Deset nejlepších platforem pro staking podle tržní kapitalizace

Staking kryptoměn si získal popularitu díky své schopnosti nabízet investorům výhody, jako je pasivní příjem. V této oblasti dominuje několik krypto projektů, zejména na základě hodnoty stakované do jejich příslušných sítí.

JPMorgan: profesionální obchodníci jsou k blockchainu stále skeptičtí

Společnost JPMorgan udělala průzkum mezi 835 institucionálními investory. Téměř tři čtvrtiny z nich neplánuje jakkoliv investovat do digitálních aktiv. Zároveň si ale 12 % z nich myslí, že technologie blockchainu bude mít největší vliv na obchodní výkon.

Sny o metaverzu stály minulý rok společnost Meta 13,7 miliardy dolarů

Společnost Meta zveřejnila své finanční výsledky za minulý rok. Z nich mimo jiné vyplývá, že ztráta divize Reality Labs činila v roce 2022 13,7 miliardy dolarů. Co na to Mark Zuckerberg?

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
an onym

Provozovatel Djedu firma COTI to asi chopila za špatný konec. Na djed.xyz poplatek 100ADA za směnu. 🙁 to není pro drobné investory.
Na wingriders.com už je to jiná písnička.

Poslední editace 1 měsíc před přes an onym

Reklama: