Severokorejští hackeři ukradli v minulém roce kryptoměny v hodnotě 1,7 miliardy USD

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nejnovější zpráva analytické společnosti Chainalysis uvádí, že v minulém roce bylo v kryptoměnách ukradeno více než 3,8 miliard amerických dolarů, z čehož se severokorejští hackeři podíleli na krádeži kryptoměn v hodnotě 1,7 miliardy USD. Co dalšího se uvádí ve zprávě Chainalysis?

Hackeři ze Severní Koreje ukradli 1,7 miliardy dolarů

Podle zprávy společnosti Chainalysis, která se zaměřuje na sledování kryptoměn, jsou severokorejští hackeři jednou z největších hrozeb pro digitální svět kryptoměn. V minulém roce bylo z kryptoměnových platforem ukradeno více než 3,8 miliardy amerických dolarů. Útočníci mířili převážně na odvětví decentralizovaných financí (DeFi).

V loňském roce 2022 byli severokorejští hackeři zodpovědní za krádež kryptoměn v hodnotě 1,7 miliardy dolarů. Analytická společnost Chainalysis také uvádí, že kybernetické krádeže se do značné míry podílejí na ekonomice země. Hackery neodradilo ani medvědí období, které v minulém roce panovalo. Ve zprávě Chainalysis se uvádí:

V roce 2022 překonali (hackeři) své vlastní rekordy v krádežích. Není nic tajného na tom říkat, že hackování kryptoměn je značnou částí jejich národní ekonomiky.

Severokorejští hackeři se stali jedním z nejnebezpečnějších hrozeb v oblasti kybernetické bezpečnosti a jsou zodpovědní za řadu útoků na burzy kryptoměn po celém světě. Tyto útoky nejen že představují finanční riziko pro burzy, ale také poškozují důvěru veškerých účastníků trhu s kryptoměnami.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 23 009 USD dle KMC.

Závěr

Minulý rok byl rekordní v počtu útoků na kryptoměnové platformy a podvodných kryptoměnových aktivit. Meziročně se jedná o stále více případů. Jménem redakce můžeme jen doporučit být opatrní a dbát zvýšeným bezpečnostním opatřením. Ke zprávě Crypto Crime Reporst se můžete přihlásit pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img