Chainalysis: Stablecoinové transakce jsou v Rusku na vzestupu

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Analytická společnost Chainalysis koncem minulého týdne vydala zprávu, ve které se zabývá kryptoměnovým trhem ve východní Evropě. Podle nejnovější zprávy jsou stablecoinové transakce v Rusku na vzestupu. Co dalšího analytická společnost zjistila?

Chainalysis – stablecoiny v Rusku na vzestupu

Nejnovější zpráva společnosti Chainalysis, která se věnovala kryptoměnovému trh ve východní Evropě, zjistila, že více než 18 % přijatých kryptoměn je používáno k vyhnutí se sankcím uvalených na Rusko. Společnost Chainalysis ve své zprávě uvádí:

Pokud zkombinujeme adresy spojené s rizikovými a nezákonnými aktivitami, uvidíme, že uživatelé ve východní Evropě s nimi komunikují mnohem rychleji než uživatelé v jiných regionech. 18,2 % všech kryptoměn přijatých do východní Evropy pochází z adres spojených s rizikovými nebo nezákonnými aktivitami, více než z jakéhokoli jiného regionu.

Podle odborníka na praní špinavých peněz Chainalysis uvádí, že v Rusku se kryptoměny používají aktuálně v malém a středním měřítku. V budoucnosti by se jejich užití mohlo výrazně zvýšit. Expert dále uvádí, že Čína nebo Írán se mohou stát potenciálními obchodními partnery.

Zatímco Rusko zaznamenalo růst kryptoměnových transakcích během posledních měsíců, na Ukrajině byl tento trend zaznamenán od začátku konfliktu až do června letošního roku.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 182 USD dle KMC.

Závěr

V Rusku se zvýšit počet kryptoměnových transakcí od té doby, co rozpoutalo vojenský konflikt na Ukrajině. Ukrajina zas vybírá kryptoměnové příspěvky na financování obrany apod.

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů. Na celou analytickou zprávu společnosti Chainalysis se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img