Sny o metaverzu stály minulý rok společnost Meta 13,7 miliardy dolarů

5
(1)

Společnost Meta zveřejnila své finanční výsledky za minulý rok. Z nich mimo jiné vyplývá, že ztráta divize Reality Labs činila v roce 2022 13,7 miliardy dolarů. Co na to Mark Zuckerberg?

Podle finančních zpráv zaznamenala divize Reality Labs společnosti Meta v roce 2022 celkovou ztrátu 13,7 miliardy dolarů. Společnost říká, že se i nadále hodlá soustředit na metaversum.

Snahy společnosti Meta o metaverse neutichají

Generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg pokračuje ve své snaze o popularizaci metaverza, ale společnost při tom přichází o miliardy. Společnost Meta zveřejnila 1. února finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí a rok 2022 celkem. Zpráva nám přledkládá mnoho zajímavých informací o tom, jak velké sumy peněz obrat k metaverzu společnost stál.

V roce 2022 společnost přišla o 13,7 miliardy dolarů kvůli své fixaci na budování metaverza. Jde o úsilí, které vedla její divize “Reality Labs”. Ve čtvrtém čtvrtletí společnost zaznamenala ztrátu 4,2 miliardy dolarů. Ostatní oblasti vykazovaly nepatrný růst, například denní a měsíční počet aktivních uživatelů.

Navzdory velkým ztrátám, které byly v roce 2022 pravidelně komentovány, se zdá, že Zuckerberg a Meta chtějí v plánech na metaverze pokračovat.

Nutno přiznat, že v globálním širším světě se metaverzi nepodařilo zcela prosadit. Tato technologie je stále nová a společnost Meta tak doufá, že se jí podaří být na tomto trhu průkopníkem. O tomtéž uvažují i mnohé další společnosti, ačkoli Meta patří mezi ty nejoptimističtější.

Zuckerberg pokračuje ve svém hledání metaversa

Společnost Meta se soustavně zabývá strategií metaverza. V prosinci 2022 uvedla, že v roce 2023 věnuje na oblast metaverse 20 % svých nákladů.

Nedávno Meta začala ve svém metaverzu Horizon Worlds testovat prostory určené pouze pro členy. Jedná se o exkluzivní oblasti, kdy si jejich majitelé mohou vybrat, kdo do nich může vstoupit.

Další oblastí, kterou Meta intenzivně testuje, je vzdělávání. Společnost v rámci své strategie metaverza zavedla intenzivní výuku na vybraných univerzitách.

Závěr

Silný tlak společnosti Meta na metaverzi vedl k několika ne vždy příjemným událostem. Koncem loňského roku se společnost připravovala na rozsáhlé propouštění, což vzhledem k tomu, čím si technologický trh prochází, není žádným velkým překvapením. Přesto zájem společnosti Meta o tuto oblast neutichá. Předpokládá, že do roku 2030 dosáhne tento sektor hodnotu 5 bilionů dolarů. Sám Zuckerberg prohlásil, že rok 2023 bude pro společnost rokem efektivity. Jestli to znamená novou vlnu propouštění, ví jen on sám.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img