Mark Cuban: Kupovat pozemky v metaverse je pěkná sra*ka

3
(2)

Světy kryptoměn a metaverza se vzájemně prolínají, přičemž oba jsou stále více oblíbenějším tématem diskusí po celém světě. Vlády a velké korporace do tohoto sektoru vrážejí nemalé částky, neboť stejně jako u kryptoměn se očekává, že se metaverze bude rozšiřovat.

Popularita metaverse světů vede typické občany k pocitu, že ty představují budoucnost. Stejně jako krypto.

Mark Cuban do metaverse neinvestuje

Na zastánce kryptoměn a miliardáře Marka Cubana však virtuální pozemky zřejmě dojem neudělaly.

V posledních několika měsících se v krypto-vesmíru objevila řada metaverzí zaměřených na mince. Ještě před spuštěním se sítě pokoušely prodávat půdu. To podnítilo řadu jedinců k úvahám, zda budou virtuální nemovitosti úspěšné.

Cuban však věří v pravý opak.

V neděli hvězda pořadu „Shark Tank“ diskutovala s tvůrcem kryptografického YouTube kanálu Altcoin Daily o různých otázkách, včetně životaschopnosti nákupu virtuálních nemovitostí v metaverzi.

„Nejhloupější sra*ka na světě“

Vyjádření Marka Cubana bylo velmi jasné a explicitní. „Nejhorší na tom je, že lidé v těchto místech kupují nemovitosti.“

„Nejhorší na tom je, že lidé v těchto místech kupují nemovitosti. To je ta nehloupější sra*ka na světě.“

Miliardářovy poznámky přicházejí v době, kdy se zdá, že euforie kolem metaverza, virtuální reality, kde mohou uživatelé komunikovat s počítačem vytvořeným prostředím a ostatními uživateli, slábne.

Cuban, mimo jiné též majitel týmu NBA Dallas Mavericks, poznamenal, že koncept získávání virtuálních zemí je horší než URL nebo Ethereum Naming Service [ENS]. Dále zdůraznil neomezený objem, který lze v těchto doménách vytvořit.

Na druhou stranu nutno dodat, že mnozí naopak letos očekávají významný nárůst trhu s virtuálními nemovitostmi. Významná analytická platforma Metametric Solutions předpovídá, že v nadcházejících měsících bude hodnota odvětví virtuálních nemovitostí dosahovat několika miliard dolarů.

Metaverse jen pro bohaté?

Podle Janine Yorio, generální ředitelky realitní společnosti Republic Realm, jsou nemovitosti v metaverzu praktickou investicí pro značky jako Nike nebo Adidas, které se snaží vytvářet sociální zážitky.

V listopadu loňského roku se Facebook přejmenoval na Meta, což vyvolalo záchvěv nadšení z perspektiv metaverza a podnítilo pozemkovou horečku o digitální pozemky v takzvaných metaverzálních platformách, které spustily společnosti Decentraland a The Sandbox.

Závěr

Světy metaverse mohou být dalším krokem v trávení volného času, seznamování, ale i třeba zaměstnání. Na jednu stranu to může být velmi lákavá a skvělá představa, na straně druhé to ovšem může znamenat ještě větší problém v navazování reálných sociálních vazeb, přátelství či vztahů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LeošH

„Moje milovaná vnučko, odkázala jsem ti krásnou farmu, dobře se o ni starej, stojí asi 30 miliónů.“ „Ty si úžasná babičko a kde ji najdu?“ „No přece na tabletu, tady máš přihlašovací údaje do Farm….“ 🙂 🙂 Takže asi tak 🙂

Poslední editace 2 let před přes LeošH
Libor

já to nikdy nepochopil, jeste si umim predstavit koncipovat takhle eshopy ale jinak je to sračka

Rob

Ano, nejde to pochopit za ty peníze. Pokud metr čtvereční v Sandboxu (nebo jinde, teď nevím úplně přesně kde) stojí tisíc mincí a mince je třeba za dva dolary, potom je úsměvné nebo lépe smutné, že to lidé kupují. Standardní hráči to nejspíš nebudou. Nicméně například ENS je naprosto skvělá a revoluční služba. Nebo vás napadá, jak jinak si zařídit doménu na anonymní bázi? Ten člověk toho ještě moc neví. Zbytečně se vyjadřuje. Jinak ano. NFT je zneužitá technologie, která má však hlubší opodstatnění, než se může našinci zdát. Něco jiného je samozřejmě dát za pitomej GIF $100’000. Holt svět není černobílý. Ale když je poptávka, tak to samozřejmě někdo druhý rád vyzkouší. Protože chce vaše peníze. Nic víc bych v tom nehledal.

anivarK

To je krása.
Fiktivní prachy, fiktivní majetek a kolik idiotů tomuto věří, že Jarolíme !

czhunter

Pozemky v Metaverse jsou téměř bezcenné.
Proč?
Protože cenu pozemků v reálném světě tvoří jejich vzácnost a poloha (daná vlastnostmi euklidovského prostoru).
V Metaverse nic z toho neplatí. Prostor lze kdykoliv zvětšit, zmenšit nebo změnit (zkroutit, otočit) tak, že co bylo před chvílí v centru, po drobném zásahu do kódu už v centru dění nebude.

Jakou má taková věc hodnotu?
Docela nízkou – asi jako běžná plocha pro bannery.

Libor

Je to podobné tomu, ako keby niekto „investoval“ svoje reálne zarobené peniaze do kúpy virtuálnych „pozemkov“ v spoločenskej hre Monopoly. A potom by úž len čakal či nejaký ešte väčší blb to od neho odkúpi za vyššiu cenu. Celý Metaverse je v tomto štádiu vývoja iba virtuálna 3D verzia spoločenskej hry Monopoly. Retail je nekonečne pitomý, a tak si podobne ako pri krypto aktívach, ktoré si zamieňa s investičným kapitálom, tak si tiež zamieňa spoločenskú aj spoločenskú hru Metavers vo virtuálnom svete s realitným trhom v reálnom svete. Je to ale super príležitosť pre kreatívnych podvodníkov a šmejdov sa nabaliť na účet chamtivých hlupákov a vytiahnuť z nich čo najviac fiat peňazí.

spot_img