Společnost Meta zavádí funkci Instagram NFT ve 100 zemích

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Gigant sociálních médií také přidá podporu pro různé peněženky Web3. Navzdory rozšířenému skepticismu mainstreamu vůči NFT společnost Meta tuto technologii zdvojnásobuje.

Meta bude podporovat NFT

Největší světová společnost v oblasti sociálních médií ve čtvrtek oznámila, že rozšíří funkci digitálních sběratelských předmětů, kterou nedávno pilotně zavedla na Instagramu, do 100 zemí v Africe, Asii a Tichomoří, na Blízkém východě a v Americe.

Podle oznámení umožní nová funkce uživatelům Instagramu sdílet veškeré NFT, které vlastní, připojením jejich digitální peněženky k aplikaci. Rozšíření zpočátku podporuje NFT Ethereum, Polygon a Flow a Instagram plánuje umožnit uživatelům připojení k peněženkám Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet a Dapper Wallet. Funkce nebude mít žádné související poplatky.

Meta, gigant sociálních médií dříve známý jako Facebook, ukázal první náznaky toho, že je připraven přijmout Web3 loni v říjnu, když se rebrandoval ve snaze pomoci růstu metaverse. Společnost od té doby utopila 10 miliard dolarů ve své odnoži metaverse, Reality Labs, a naverbovala 1 000 zaměstnanců, ale své plány v oblasti Web3 většinou držela pod pokličkou.

Evropa zatím nejasná

Generální ředitel firmy Mark Zuckerberg již dříve hovořil o tom, že firma plánuje podporu NFT, a v květnu zahájila zavádění pro vybrané tvůrce ve Spojených státech. Mark Zuckerberg tehdy o této aktualizaci řekl:

“Nevytváříme pouze technologii. Snažíme se také pomoci podpořit tento ekosystém, protože nakonec většinu obsahu nebudeme vytvářet my. Drtivou většinu z něj vytvoří tvůrci v ekosystému. A tak si myslím, že velkou část toho, co musíme udělat, je skutečně se opřít o všechny různé způsoby, jak by tvůrci mohli vydělávat peníze.”

Příspěvek na blogu nepotvrdil, zda Meta plánuje spustit tuto funkci v Evropě, ani zda plánuje podporovat NFT na jiných blockchainech, jako je Solana.

Meta je jedním z několika velkých technologických hráčů, kteří projevili zájem o NFT v souvislosti s rozvojem této technologie, po společnostech jako Twitter a Reddit. Nicméně i když se mnoho firem snaží tuto technologii podporovat, ukázalo se, že NFT rozdělují, protože mnoho skeptiků kritizuje spekulativní povahu trhu a dopad na životní prostředí Proof-of-Work blockchainů, jako je Ethereum, kde se dnes razí většina NFT.

Spoluzakladatel etherea Vitalik Buterin také udeřil na snahu Meta vybudovat metaverse, ačkoli jeho kritika se týkala volně definovaného konceptu samotné metaverse. Minulý týden řekl, že ačkoli si myslí, že metaverse poroste, korporace jako Meta se při snaze o její vybudování “mýlí”, dokud není jasné, k čemu ji lidé chtějí používat.

Závěr

V Evropě si možná na NFT na Instagramu ještě počkáme. Využili byste jej? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře