[Odpolední zprávy] • Plán integrace blockchainu na australské burze cenných papírů odložen na rok 2024 • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna zakončila minulý měsíc na vysoké úrovni, když zaznamenala šestitýdenní maximum a ukončila negativní sérii tří po sobě jdoucích měsíců uzavřených v červených číslech.

Od té doby se však tomuto aktivu zas až nedaří, když téměř okamžitě kleslo z 24 600 USD na 23 000 USD. Kolem posledně jmenované hodnoty strávilo i víkend. Včera se vyšplhalo na 23 600 USD, ale okamžitě se vrátilo zpět pod 23 000 USD. Od této chvíle BTC po menším denním poklesu stále bojuje pod touto hranicí.

Většina altcoinů prošla v minulých dnech zvýšenými cenovými výkyvy, ale nyní se uklidnily. Například ethereum se minulý týden obchodovalo nad 1 700 USD, ale o několik dní později se propadlo na 1 500 USD. Podařilo se mu získat zpět určitou půdu pod nohama a nyní se nachází nad 1 600 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Medvědi mají vyšší ceny pod kontrolou

Kryptoměny

Shiba inu (SHIB) vykazuje nevídanou cenovou výkonnost

Nejnovější cenový výkon slavného memecoinu shiba inu byl pro všechny obchodníky na trhu velkým překvapením. Token SHIB vykázal nejnižší úroveň průměrné denní volatility v celé historii obchodování s mincí. Hlavní důvod, který za tím stojí, by mohl být spojen s relativně nízkým objemem spalování tokenů.

Podle denního grafu tokenu se SHIB posledních sedm dní pohyboval v jedné přímce. Cena aktiva se za celý týden nezměnila ani o 1 %, což je u tak historicky volatilního aktiva, jako je shiba inu, nevídaný cenový výkon.

Zatím není jasné, co přesně stojí za anemickým výkonem aktiva, ale někteří obchodníci a investoři se domnívají, že problémy s volatilitou tokenu na trhu souvisí s náhlým poklesem míry spalování tokenů, což bylo v posledních měsících vedle velkých vydání, jako je Shibarium multiverse, jedním z hlavních paliv pro shiba inu. [2a]

Banky, burzy, firmy

Plán integrace blockchainu na australské burze cenných papírů odložen na rok 2024

Úsilí Australské burzy cenných papírů (ASX) o využití technologie blockchain při usnadnění několika prvků obchodního systému bylo dále odloženo.

Burza předpokládala, že obchodní systém CHESS nahradí do dubna příštího roku, ale upozornila, že před zavedením je třeba splnit další vývojové úkoly, uvedla ASX v prohlášení [PDF] zveřejněném 3. srpna.

“Na základě současných informací neočekáváme, že by datum spuštění nového systému CHESS mohlo být dříve než koncem roku 2024,”

– uvedla ASX.

Podle ASX měla integrace blockchainu pomoci burze splnit požadavky na škálovatelnost a odolnost. [3a]

Indie vyslýchá společnost WazirX kvůli porušování devizových předpisů

Indické ředitelství pro vymáhání práva (ED), které je zodpovědné za prosazování ekonomických zákonů a boj proti hospodářské kriminalitě, vyšetřuje dva případy proti kryptoburze WazirX podle zákona o řízení devizového hospodářství z roku 1999 (FEMA), informovala místní média.

Společnost Zanmai Labs, provozovatel WazirX.com, jedné z největších indických kryptoburz podle objemu, využívala podle zpráv místních médií zděnou infrastrukturu společnosti Binance. Společnost Binance získala WazirX v listopadu 2019.

Indické ministerstvo financí údajně 2. srpna sdělilo horní komoře parlamentu, že všechny krypto transakce mezi těmito dvěma burzami – Binance a WazirX – nebyly zaznamenány v blockchainech, a byly tak zahaleny tajemstvím.

Na základě ustanovení FEMA bylo proti WazirX vydáno oznámení o příčině za to, že údajně umožnila odchozí převody kryptoaktiv v hodnotě 277,57 milionu indických rupií (3,49 milionu USD) do neznámých peněženek. [3b]

Bývalý zaměstnanec společnosti Coinbase obviněný z obchodování zasvěcených osob přiznává svou vinu

Případ obchodování zasvěcených osob by mohl potvrdit, zda jsou některé kryptoměny kótované společností Coinbase ve skutečnosti cennými papíry. Ishan Wahi, bývalý produktový manažer společnosti Coinbase obviněný z obchodování zasvěcených osob, se přiznal k obvinění Komise pro cenné papíry (SEC) z podvodu.

Agentura Reuters ve středu uvedla, že on i jeho bratr Nikhil Wahi učinili prohlášení o své nevině při obžalobě u manhattanského soudu před okresní soudkyní Lorettou Preskou. Oba byli minulý měsíc zatčeni v Seattlu poté, co SEC obvinila Ishana z obchodování s kryptoakciemi na základě důvěrných informací v období od června 2021 do dubna 2022.

Regulátor tvrdil, že dával svému bratrovi a příteli Sameeru Ramanimu tipy na nadcházející oznámení nových listingů Coinbase, která se, jak bylo zjištěno, často shodují s velkými rally. [3c]

CBDC, Regulace

Japonsko se může dočkat snížené 20% daně z kryptografických zisků s novým návrhem

Japan Crypto-Asset Business Association (JCBA) a Japan Crypto-Asset Exchange Association (JVCEA), dvě významné skupiny na podporu kryptoměn v Japonsku, zveřejnily žádost o daňovou reformu, která vyzývá ke snížení daní pro individuální investory ze zisků z kryptoměn.

Žádost o daňovou reformu pro fiskální rok 2023 se zabývala klíčovými otázkami, které podle skupin na obranu kryptoměn působí jako překážka jejich přijetí v zemi. Návrh se zaměřil na potřebu zlepšení prostředí pro podávání individuálních daňových přiznání, význam kryptoaktiv v japonské strategii web3 a srovnání se zahraničními systémy zdanění kryptoaktiv.

Návrh vyzývá k zavedení samostatné 20% daně pro individuální investory do kryptoaktiv s ustanovením o přenosu ztrát po dobu tří let od následujícího roku. Návrh rovněž požaduje, aby se stejná daňová struktura uplatňovala na trh s kryptografickými deriváty. [4a]

Senátorka Warren navrhuje omezit zapojení Wall Street do kryptoměn

Podle čtvrteční zprávy agentury Bloomberg pokračuje senátorka Spojených států Elizabeth Warren ve své kampani proti kryptoměnám a tentokrát navrhuje zákon, který by fakticky zrušil služby poskytované bankami v oblasti kryptoměn.

S cílem udržet Wall Street mimo trh s kryptoměnami senátorka Warren, která je členkou senátního bankovního výboru, vyzývá členy výboru a senátory, aby podepsali dopis adresovaný Úřadu pro kontrolu měny (Office of the Comptroller of the Currency, OCC), v němž žádá, aby banky přestaly poskytovat služby v oblasti kryptoměn, jako je například úschova kryptoměn. Bankovní výbor je přesvědčen, že vydáním pokynů pro kryptografické služby regulátoři umožňují bankám z Wall Street vstoupit na trh a ohrozit bankovní systém.

Dopis vyzývá OCC, aby spolupracoval s Federálním rezervním systémem a Federální agenturou pro pojištění vkladů (FDIC) na vytvoření alternativního přístupu ke kryptoměnám, který by přiměřeně chránil spotřebitele a podporoval “bezpečnost a spolehlivost bankovního systému”. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img