04.08.22 Analýza BTC/USD – Medvědi mají vyšší ceny pod kontrolou

4.4
(8)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) stále pokračuje v mírném poklesu. Až na krátké pokusy o odraz se jaksi nedaří vývoj kurzu obrátit. Čili pořád platí scénář, ve kterém počítáme s možností otestování supportní diagonály. Supportní diagonály, kterou jsme otestovali v průběhu předešlých několika týdnů několikrát. Zkrátka bitcoin stále konstruuje vyšší vrcholy a vyšší tržní minima. Dokud se popsaný vývoj nezlomí, platí jednoduše uptrend. Jakmile se začne lámat, vzroste pravděpodobnost dalšího poklesu.

CFD obchodování – Co to je?

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak bylo řečeno, bitcoin postupně pokračuje v zavedeném poklesu. Poklesu, který trvá již pár dní. Bylo pár slabých pokusů odrazit se, ale ani jeden nedopadl příliš dobře. V každém případě je pozitivní, že kurz konsoliduje na S/R levelu, který je kolem 23 000 USD.

Navíc jsme pořád nad sledovanou supportní diagonálou. Objemy jsou v kontextu několika týdnů takový nadprůměr. Ten trh vážně není mrtvý. Price action to bohaté není. Ale nedá se říct, že by se na trhu nic nedělo. Něco se určitě chystá.

Mně se ale osobně přestává líbit to, co se tvoří na objemovém profilu. V blízkosti obou vrcholů se konstruuje další, takový menší cluster. A tvoří se zrovna těsně pod oblastí, kterou bitcoin není schopen prolomit. Proto mi to přijde, že se tam akumulují krátké pozice. A to spíše nasvědčuje tomu, že se výš nedostaneme. Alespoň tihle medvědi s tím příliš nepočítají.

BTC

Na denním RSI jsme si již vysvětlovali, že signalizuje medvědí divergenci. Ta divergence se ale nevytvořila v extrémních hodnotách nad 70 body. A osobně proto příliš neberu tyhle signály vážně. Každopádně i na RSI lze sledovat supportní diagonálu. Stejně jako na cenovém grafu. Čili tu máme supportní konfluenci.

BTC

Na histogramu MACD se též objevila medvědí divergence. A tady bych neviděl již problém s jejím uplatněním. Mimochodem, křivky indikátoru se se brzy asi překříží. To se za předešlých několik týdnů nestalo. Čili získáme nový prodejní signál.

BTC

Závěrem

Bitcoin zatím bojuje, ale je z grafu vidět, že medvědi mají vyšší ceny bohužel pod kontrolou. Připomínám, že za několik dnů se zveřejňují data o inflaci. Do té doby se nic moc nemusí právě stát. A jakmile dojde ke zveřejnění, můžeme sledovat podobnou reakci jako po zasedání Fed.

Mimochodem, i kdyby byl srpen totálně okurkový, jsem přesvědčen, že na přelomu září/října se tohle zlomí. A naopak se vrátí na trh dynamika. Proto je rozumné se trhu dostatečně věnovat, sledovat jej a být připraven na nové příležitosti. Jelikož ty rozhodně přijdou. Chce to jen trpělivost.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomas
Hodnocení článku :
     

Kdy přesně se, prosím, zveřejňují data o inflaci?

Vojtech

10.8., čas už nevím, najdete napr na tradingeconomics.

LHTS
Hodnocení článku :
     

Ty oholene svicky zvrchu i zespodu jsou vazne legracni 🙂 Na 4H asi nejlepe videt.

Oholene svicky.jpg
Azgard
Hodnocení článku :
     

Ahoj, píšeš že se ti nelíbí konstrukce subclusteru na VP, ale vidím, že to sleduješ na Binance. Proto se ptám, jestli je to relevantní, jelikož jsem se dočetl, že tam jsou nulové poplatky a jestli to zkrátka jen boti netočí tam a zpět….. Ikdyž se to prý nepočítá do VIP…. Nevím, jen spekulují…

Paja

Pocita se to do VIP.

Paja

😂😂😂

DejvLord

Přesně tak. Díky tobě tady všichni jednou prozřou a pochopí že to krypto je svinstvo 😀

Zajímalo by mě kdo přesně jsi. Zda to děláš pro zábavu jak na tebe reagují ostatní(klasický troll) nebo zhrzený investor který se od toho nedokáže odpoutat a jen plive špínu protože mu to s kryptem nevyšlo… Nebo něco dalšího…
Ze zkušenosti vím že tito jedinci jsou zklamaní svým životem a takto si honí ego a dělají dobře.
Protože nevěřím že jsi úspěšný. Ten kdo je úspěšný tak nemá potřebu dělat tohle a kdyby náhodou ano tak to svědčí o tom že máš něco v hlavě špatně.

Ps: Vytroluj mne chlape. Jako správný šašek (troll) 😉 /sprostě, ponižuj a sebe vyzdvihuj. však to znáš z minulých svých zpráv/

DejvLord

😀 Njn však všichni ví moc dobře jak je to myšleno. Vy také. Vaše snaha odpoutani pozornosti od toho co děláte je ubohá. Aspoň se za sebe postavte. Já se za sebe nestydím. Nemusím trolit abych si nahnal ego.
Najděte si ženu a založte rodinu. To strašně pomáhá na chorý mozek 😉

Reklama: