Americký poslanec Brad Sherman vyzývá SEC, aby “šla po” kryptoburzách, které obchodovaly s XRP

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Komise pro cenné papíry a burzy čelí grilování před Kongresem a jeden kongresman prosazuje další právní kroky proti krypto burzám.

XRP jako cenný papír

Podvýbor Kongresu v úterý uspořádal dohledové slyšení zaměřené na oddělení SEC pro vymáhání práva, na kterém vypovídal ředitel oddělení Gurbir Grewal. Ústředním tématem otázek zástupců byla role SEC na trzích s kryptoměnami.

“Divize čelí novým výzvám v podobě kryptoměn a dalších digitálních aktiv,”

– uvedl předseda podvýboru Brad Sherman, D-California. Se souhlasem zaznamenal případ, který komise vedla proti společnosti Ripple kvůli tokenu XRP, ale tlačil na Grewala, proč nestíhala burzy, které s XRP obchodovaly.

“Odbor určil, že XRP je cenný papír, a jde po XRP, ale z důvodů, které uvedu v otázkách, nešel po burzách, na kterých docházelo k desítkám tisíc nelegálních obchodů s cennými papíry,”

– řekl Sherman.

“Víte, že se jedná o cenný papír. To znamená, že nelegálně provozovali burzu cenných papírů,”

– pokračoval ve svých otázkách.

“Pokud věděli, že je to nezákonné, a vy víte, že je to nezákonné, a já vím, že je to nezákonné, doufám, že se na to zaměříte.”

Dlouhodobý spor

Komise pro cenné papíry a burzy zahájila řízení proti společnosti Ripple na konci roku 2020. Tato záležitost se stále projednává u soudu, kde probíhá několikaměsíční zpětná výměna názorů ohledně interní komunikace SEC, která proběhla předtím, než agentura rozhodla, že některé další tokeny, z nichž nejkritičtější je ethereum, nejsou rovněž cennými papíry.

Předseda SEC Gary Gensler sám předložil argument, že by se krypto burzy měly u komise registrovat jako burzy cenných papírů, ale nabral jen omezený ohlas.

Závěr

Myslíte si, že by to byl správný krok, aby SEC šlo po burzách, které s XRP obchodovaly, nebo je to jen zoufalý výkřik k tomuto případu?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kenny

Pan Sherman si zrejme hraje na boha nebo minimálně na jasnovidce. On totiz vi a to uplne staci, no ono to asi staci jen pro nej, mamlas jeden. Normalni clovek totiz logicky pocka az jak rozhodne soud. Zadny pan Sherman se asi nebude stavet nad soud a rikat co je a co neni… Asi se ta lidska nula potrebovala zviditelnit 🙂

Wake up !!!

Doufám, že dostanu licenci i pro Ameriku. Schvalovací proces je dost náročný a hlavně drahý!!!
Ale pak to bude Eldorádo!!!

Karel

Je až neuvěřitelné, jak se statní orgány chovaní ještě před tím, než rozhodne soud. Sleduju to už nějakou dobu a nestačím se divit. Ripple už utratil 100 milionů dolarů, aby se mohl bránit proti státnímu úřadu, který má neomezený zdroje a místo toho, aby chránit investory, tak chrání akorát svoje ego.

spot_img