Demokraté vyzývají k potlačení těžby kryptoměn v dopise regulačním orgánům USA

4
(2)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Šest členů amerického kongresu napsalo společný dopis správci Agentury pro ochranu životního prostředí USA. Stěžovali si ohledně ekologických hrozeb těžby kryptoměn.

Demokratičtí politici volají po zákazu těžby kryptzoměn

Demokraté v Kongresu vyzvali dvě federální agentury, aby přijaly opatření proti těžbě bitcoinů a kryptoměn, s odkazem na zvýšenou spotřebu energie. Kryptotěžební sektor by podle politiků neměl mít právo platit a spotřebovávat elektrickou energii.

Senátoři vyjádřili znepokojení nad rostoucí spotřebou energie kryptotěžebních společností. Jak plyne z nedávného článku, spotřeba energie sedmi největších těžařů BTC by stačila k napájení všech domácích rezidencí v Houstonu v Texasu.

Každá z těchto firem pak navíc vypracovala propracované plány na zvýšení výrobní kapacity. Problém uhlíkových emisí je stále na stole, uvedli k tomu dotčení zákonodárci.

Odpůrci kryptoměn mají v americkém kongresu své zastoupení. Šest zákonodárců v čele se senátorkou Elizabeth Warrenovou právě požádalo Michaela Regana, správce Agentury pro ochranu životního prostředí USA (EPA), a Jennifer Granholmovou, sekretářku ministerstva energetiky, aby spolupracovali při seřízení rozvíjejícího se průmyslu.

Může za to Čína

Senátoři poznamenali, že operace s kryptoměnami v zemi vzrostly v důsledku čínského zátahu proti kryptoměnám v létě 2021. Poté si podle nich těžaři kryptoměn udělali z USA svůj nový domov.

Nedávná studie z Berkeley uvádí, že „poptávka po těžbě kryptoměn v severní části státu New York zvýšila malým podnikům roční účty za elektřinu o 165 milionů dolarů.“ Město na zvyšování cen energií reagovalo, když se rozhodlo zavést první 18měsíční moratorium na těžaře kryptoměn.

„Navzdory těmto nepříznivým dopadům těžby kryptoměn státní a federální regulační orgány v současné době vědí jen málo o rozsahu problému,“ stojí v dopise agenturám.

Závěr

Demokraté tlačí na regulátory, aby omezili kryptotěžební průmysl v USA. Není to přitom poprvé, co Kongres pověřil federální agentury prověřováním aktivit těžařských společností.

V dubnu Jared Huffman a 22 dalších členů Kongresu poslali agentuře EPA své názory na škodlivé účinky těžby kryptoměn na životní prostředí.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Wake up !!!

Celý svět bude proti těžbě krypta !!!
Celý svět krypto zavrhnee !!!
Návrat ke zlatu a diamantům je nevyhnutelným !!!

Reklama: