7 největších amerických těžebních firem spotřebuje tolik elektřiny, že by to stačilo na Houston

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Nové vyšetřování Kongresu poukázalo na dopad spotřeby energie společností zabývajících se těžbou kryptoměn ve Spojených státech.

1 045 megawattů

Vyšetřování demokratů odhalilo, že sedm předních těžařských firem v celé zemi využívá 1 045 megawattů elektřiny, což by stačilo na napájení města velikosti texaského Houstonu s 2,3 milionu obyvatel, uvedl 15. července deník The New York Times.

Spotřeba energie v těchto firmách se pravděpodobně zvýší poté, co většina z nich uvedla, že v příštích letech hodlá přidat další těžební zařízení. Například společnost Marathon Digital Holdings provozovala v únoru přibližně 33 000 souprav a do dvou let plánuje dosáhnout počtu 199 000 souprav.

Spotřeba energie se pravděpodobně zvýší

Pozoruhodné je, že sedm společností zapojených do šetření hodlá v nadcházejících letech zvýšit svou kumulativní spotřebu nejméně o 2 399 megawattů. Společnosti však neuvedly, zda budou v souvislosti s probíhajícím medvědím trhem s kryptoměnami v plánu expanze pokračovat.

“Tyto omezené údaje odhalují, že těžaři kryptoměn jsou velkými spotřebiteli energie, kteří se podílejí na významném, a rychle rostoucím, množství emisí uhlíku,”

– uvedla massachusettská senátorka Elizabeth Warrenová.

Vyšetřování dále uvádí, že vliv těžařských společností zabývajících se těžbou kryptoměn vedl ke zvýšení nákladů na elektřinu pro obyvatele ve státech, jako je Texas. Kromě toho se energetická síť v regionech, kde se tyto společnosti nacházejí, potýká s přetížením, aby mohla sloužit obyvatelům.

Sonda zahájená počátkem letošního roku je součástí snahy demokratických zákonodárců, kteří se snaží těžařské společnosti přimět k pravidelnému podávání zpráv o spotřebě elektřiny. Je pozoruhodné, že společnosti v rámci vyšetřování předložily údaje o spotřebě energie.

USA lákají další těžaře

Spojené státy v posledních měsících přitahují těžaře kryptoměn, zejména ty, kteří utíkají z jiných zemí, jako je Čína. Těžaře podporuje několik států, jejichž cílem je stát se hlavním městem kryptoměn v USA.

V důsledku toho rostoucí odvětví přitahuje také regulační kontrolu ze strany zákonodárců, kteří chtějí toto odvětví regulovat, aby omezili případný dopad na životní prostředí. Zákonodárci také vyzvali energetické regulační orgány, aby proti provozovatelům zasáhly s tím, že musí vykazovat své emise uhlíku.

Závěr

Myslíte si, že by se na energetické společnosti měly vztahovat regulace?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel

Jen hlupák dosud nepochopil, že oko Mordoru se otočilo směrem ke kryptoměnám PoW a tak ve své naivitě dále chčí proti větru.

an onym

Není divu. Přechod na POS je nevyhnutelný.

spot_img