Ministerstvo financí Spojených států žádá veřejnost o připomínky k přínosům a rizikům kryptoměn

0
(0)

Ministerstvo financí Spojených států zveřejnilo prohlášení, v němž žádá veřejnost, aby se vyjádřila k přínosům a rizikům kryptoměn. Lhůta pro zasílání připomínek je do 8. srpna.

Ministerstvo financí Spojených států nyní žádá o připomínky k přínosům a rizikům kryptoměn. Období pro podávání připomínek potrvá do 8. srpna, poté ministerstvo zpracuje a předloží zprávu, kterou posoudí prezident Biden a jeho tým.

Ministerstvo financí zvažuje klady a zápory

Dokument nazvaný “Zajištění odpovědného rozvoje digitálních aktiv” se zaměřuje na množství aspektů souvisejících s trhem s kryptoměnami. Hlavním z nich je ochrana spotřebitelů, investorů a podniků, kterou několik vládních agentur označilo za nejvyšší prioritu.

Spojené státy se rovněž snaží chránit USA, globální finanční stabilitu, jakož i zmírnění systémového rizika, nezákonné finanční činnosti a rizik pro národní bezpečnost. Pokud jde o samotné umožnění rozvoje trhu s kryptoměnami, cíle se zaměřují na to, aby USA zaujaly průkopnické postavení, pokud jde o inovace v oblasti digitálních aktiv, podporu přístupu k bezpečným a dostupným finančním službám a “podporu technologického pokroku, který podporuje odpovědný rozvoj a využívání digitálních aktiv”.

Pokud jde o hlavní prioritu ochrany zúčastněných stran, v prohlášení se přímo uvádí:

“NÁRŮST VYUŽÍVÁNÍ DIGITÁLNÍCH AKTIV A ROZDÍLY MEZI JEDNOTLIVÝMI KOMUNITAMI MOHOU PRO MÉNĚ INFORMOVANÉ ÚČASTNÍKY TRHU PŘEDSTAVOVAT TAKÉ ROZDÍLNÉ FINANČNÍ RIZIKO NEBO PROHLUBOVAT NEROVNOSTI. JE ZÁSADNÍ ZAJISTIT, ABY DIGITÁLNÍ AKTIVA NEPŘEDSTAVOVALA NEPŘIMĚŘENÁ RIZIKA PRO SPOTŘEBITELE, INVESTORY NEBO PODNIKY,” A ZÁROVEŇ POSKYTOVAT “BEZPEČNÉ A DOSTUPNÉ FINANČNÍ SLUŽBY, S NIMIŽ SE SETKÁVAJÍ ZRANITELNĚJŠÍ SKUPINY OBYVATEL”

USA míří v oblasti regulace kryptoměn plnou parou vpřed

Spojené státy jsou dlouhodobě kritizovány za svůj pomalý přístup k regulaci kryptoměn. V posledních dvou letech však došlo k bezkonkurenčnímu zrychlení směrem ke kryptoregulaci. Těžké ztráty, které utrpěli investoři během významných událostí, jako je krach UST, pád velkých společností, jako je Three Arrows Capital, a krádeže kryptoměn národními státy, jako je Severní Korea, tomu výrazným způsobem napomohly.

Spojené státy dávají poměrně jasně najevo, že umožní další rozvoj trhu, ale že se tak musí dít zodpovědným způsobem – mezi zastánce tohoto postoje patří i americká ministryně financí Janet Yellenová. Ta zveřejnila také rámec pro mezinárodní spolupráci v oblasti regulace kryptoměn, což je jeden z jejích dosud největších kroků.

Mnoho zemí bude od USA očekávat další pokyny k regulaci. Naštěstí se zdá, že země je ochotna nechat trh existovat a zodpovědně se rozvíjet. Jakákoli regulace může mít krátkodobé negativní dopady, ale z dlouhodobého hlediska by měla trhu prospět.

Závěr

V článku zmiňované prohlášení je dalším krokem amerického ministerstva financí k regulaci trhu s kryptoměnami. Zdá se, že rok 2022 bude pro USA z hlediska regulace kryptoměn přelomový.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img