Studie: Severní Korea vede v kryptoměnové kriminalitě

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoměnová společnost Coincub před nedávnem zveřejnila zprávu, ve které uvádí, že hackeři ze Severní Koreje se v posledním desetiletí velmi aktivně podíleli na krypto-jackingu, krádeží na kryptoměnových burzách a dalších podvodů spojených s kryptoměnami. Co dalšího se uvádí ve zprávě?

Severní Korea a kryptoměnová kriminalita

Společnost Coincub před nedávnem vydala zprávu týkající se kryptoměnové kriminality v Severní Koreji. Ve zprávě se například uvádí, že země má více než 15 zdokumentovaných případů krypto kriminality, kde výnosy se odhadují na 1,59 miliardy amerických dolarů.

„Naprostá většina občanů v zemi bojuje s nedostatkem potravin a podvýživou a nedostatečným přístupem k základním službám. Nemají přístup ke globálnímu internetu. Přesto se země stala hackerskou supervelmocí.“

Coincub uvádí, že kybernetický program KLDR je velmi rozsáhlý a dobře organizovaný. Izolovaná Severní Korea dokázala tak ve svých řadách vytvořit armádu hackerů, kteří se podíleli na řadě extrémních kryptologických průlomů.

Podle zprávy OSN a dalších studií Severní Korea prostřednictvím ukradených finančních prostředků z kryptoměnových burz financuje zbrojní program země. Nejvíce cílenými zůstávají jihokorejské burzy. Burza Bithumb byla napadena hackery z KLDR více než čtyřikrát.

Zprávy také naznačují, že veškeré útoky pocházející ze Severní Koreje jsou pravděpodobně podporované vládou, protože přístup k internetu je kontrolován výhradně Pchjongjangem.

„Kybernetická armáda země se zaměřila na vlády a soukromé organizace po celém světě, jejichž výtěžek je nalit do národního obranného rozpočtu.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 954 USD dle KMC.

Závěr

Existuje několik dalších studií, které ukazují kriminální činnost plynoucí ze Severní Koreje. Totalitní země je kromě kriminální kyber aktivity známá také svým jaderným programem a omezováním lidských práv. Přesný rozsah podílu Severní Koreje na celosvětové míře kryptoměnové kriminality však zatím není znám.

Zprávu OSN o kryptoměnové kriminalitě v Severní Koreji si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: