Bithumb zastavuje výběry kryptoměn na neověřené soukromé adresy

5
(4)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Jihokorejská kryptoburza Bithumb informovala své uživatele, že od 27. ledna již nebudou moci provádět výběry kryptoměn do neověřených soukromých peněženek.

Bithumb bude vyžadovat „ověřené peněženky“

Nejděsivější sny bitcoinových veteránů a kryptopunkerů se naplnily v burze Bithumb. Nové zásady společnosti budou pro uživatele znamenat přímý zásah do soukromí a svobody bitcoinových a kryptoměnových peněženek.

V oznámení z 24. ledna kryptoměnová platforma Bithumb oznámila, že změnila své zásady služeb. Funkce předběžné registrace je dočasně pozastavena a nové zásady společnosti budou také vyžadovat dodatečné ověření identity Know Your Customer (KYC).

V důsledku změn se uživatelé nemohou přihlásit pomocí osobní peněženky a společnost bude schvalovat pouze ověřené.

„Adresy vlastněné domácími burzami a registrace adresy osobní peněženky budou zamítnuty,“ oznámil Bithumb.

Neověřené adresy mají tři dny na odchod!

Všichni klienti burzy by si měli ověřit své peněženky podle nových pravidel do 27. ledna. To znamená, že pokud klient nesouhlasí se změnou, má jen pouhé 3 dny na reakci, resp. opuštění burzy.

Společnost dále uvedla, že uživatelé s neověřenými adresami mohou do data prosazení změn vybrat svou kryptoměnu „stejným způsobem jako dosud.“ Součástí změny je přísnější KYC, tedy ověřování identity.

Nad rámec dosud nahraných KYC dokumentů uživatelé musí v burze nahrát současnou fotografii adresy peněženky a občanského průkazu. V případě hacku s únikem dat tak útočníci získají ještě více údajů o zákaznících a jejich majetku.

„Omlouváme se za jakékoli nepříjemnosti způsobené změnou zásad předběžné registrace adresy pro výběr. Bithumb bude vždy usilovat o pohodlné a bezpečné transakce pro naše členy,“ uvedla společnost na závěr.

Závěr

Známá kryptoburza Bithumb nově požaduje po klientech ověření kryptoměnových soukromých adres. Podobný krok již na konci roku 2021 zavedla Coinone – další velká kryptoměnová burza v Jižní Koreji.

Korejské úřady loni zařadily místní obchodní místa s kryptoměnami do své působnosti a vyzvaly je, aby se do 24. září 2021 zaregistrovaly u Komise pro finanční služby (FSC). Místní vláda oznámila, že pokud budou pokračovat v provozu bez nezbytných změn, budou vystaveni sankcím, včetně až pěti let vězení nebo maximální pokuty 50 milionů KRW (kolem 42 000 $). Většina místních burz (údajně více než 60) v reakci na regulace ukončila činnost.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: