Velká Británie a USA se spojily v oblasti regulace kryptoprůmyslu

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Regulační orgány Velké Británie a Spojených států amerických spojily své síly v oblasti regulace kryptoměnového průmyslu. Regulátoři obou zemí považují spolupráci za klíčovou v rozvoji přeshraničních strategií. 

Společné regulace Velké Británie a USA

Ministerstvo financí Spojeného království hostilo minulý týden setkání americko-britského finančního inovačního partnerství, kde obě strany uznaly, že je prioritní spolupracovat na podpoře bezpečných inovací a posílení regulačního prostředí digitálních aktiv.

Ve svém oficiální prohlášení dvou stran se uvádí:

“Účastníci si vyměnili názory na regulaci kryptoměnových aktiv a vývoj na trhu, včetně nedávného vývoje ve vztahu ke stablecoinům a průzkumu digitálních měn centrálních bank (CBDC).”

Mezi regulačními orgány obou národů panují obavy týkající se stabilních mincí a platforem pro obchodování a půjčování kryptoměnových aktiv. Regulátoři se tak často odkazují na nedávný pád Terry a Celsia.

V prohlášení se nadále uvádí, že regulace kryptoměn byla také široce řešenou otázkou na setkání zemí G7 a G20. Ve společném prohlášení se uvádí:

“Účastníci také upozornili na důležitost pokračující spolupráce v oblasti kryptoměn a digitálních aktiv na mezinárodních fórech, včetně skupiny odborníků na digitální platby G7, pracovní skupiny pro kryptoměnová aktiva Rady pro finanční stabilitu a pracovní skupiny pro regulaci stablecoinů a práce v souladu s plánem G20 pro zlepšení přeshraniční platby…”

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 291 USD dle KMC.

Závěr

Regulátoři ze Spojených států amerických již v minulosti vyjádřili své obavy okolo stablecoinů a dalších digitálních aktiv. Nová setkání regulátorů bude mít pravděpodobně za cíl rychlejší regulace tohoto odvětví. Regulátoři se také zaměřují na digitální měny vydané centrální bankou.

Co si o tom myslíte vy? Jakým způsobem by se měly regulace okolo kryptoměnového průmyslu vyvíjet? Na celé prohlášení orgánů Spojeného království a Spojených států amerických se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img