Proč společnost Coinbase zakazuje prezentace a “nekonečné schůzky”?

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptoburza Coinbase se zbavuje prezentací a “nekonečných schůzek”, aby zvýšila produktivitu poté, co minulý měsíc propustila zhruba 18 % zaměstnanců.

Zvyšování efektivity

V příspěvku na blogu z 13. července generální ředitel Coinbase Brian Armstrong poznamenal, že společnost se v současné době zaměřuje na “zvyšování efektivity”, protože pokračuje v rozšiřování, a poukázal na 200% meziroční nárůst zaměstnanců za 18 měsíců, který začal zatěžovat organizační strukturu firmy.

Naznačil, že mnoho velkých firem, které zažívají rychlý růst, obvykle nakonec zpohodlní a zpomalí, zatímco velké společnosti dělají pravý opak:

“I když je tato trajektorie přirozená, není nevyhnutelná. Každá velká společnost, od Amazonu přes Metu až po Teslu, našla způsob, jak si ve spojení s vhodnými kontrolními mechanismy zachovat zakladatelskou energii, i když se zvětšovala a stala se mnohem větší, než je dnes Coinbase.”

V rámci zaměření na efektivitu Armstrong uvedl, že firma “experimentuje se zákazem slide decků při hodnoceních produktového inženýrství”, aby se urychlil proces vývoje produktů.

“Uvnitř rostoucích společností hrozí, že produktové a inženýrské týmy začnou dodávat skvělé slide decky místo skvělých produktů,”

– řekl Armstrong.

Slide decky jsou v podstatě série slajdů, které slouží k vizuálnímu znázornění při prezentaci nápadů. Jsou velmi oblíbeným způsobem, jak sdělit velké nápady, ale mají pověst, že se často nerealizují.

“Naši zákazníci však nikdy nevidí slide decky, které vytváříme. Vidí pouze produkt.”

Armstrong říká, že chce, aby jeho zaměstnanci místo toho ukazovali realistické náhledy toho, jak produkty fungují v reálném čase, pomocí ovládacích panelů s metrikami, maket produktů a samotného produktu.

“Důležité je, aby se s produktem seznámili prakticky, viděli, co zákazník vidí (nebo se chystá vidět), a vylepšili to,”

– řekl.

Využívání práce bez potřeby schůzek

Šéf kryptoburzy říká, že chce také zrušit interní schůzky mezi svými produktovými a inženýrskými týmy, protože podle Armstronga se často zahlcují “nekonečnými schůzkami kolem určování priorit a požadavků na funkce”.

Firma místo toho přejde na model, kdy všechny produktové a inženýrské týmy budou publikovat API v rámci interního katalogu API, který bude poskytovat “konzistentní knihovny a jazyky pro autentizaci, logování, instrumentaci atd.”.

Taková funkce pomůže různým týmům využívat vzájemně svou práci, “aniž by bylo nutné plánovat schůzku”.

“Jinými slovy, potřebují produkovat své služby a umožnit ostatním týmům jejich samoobslužné využívání,”

– vysvětlil.

Armstrong také nastínil, že společnost bude organizovat své týmy do “malých podů” o 10 nebo méně lidech, kteří budou přiděleni k určité funkci nebo oblasti, dá více rozhodovacích pravomocí přímo odpovědným osobám (DRI) a poskytne služby sdílení informací mezi produktovými týmy.

V letošním roce Coinbase spustila tržiště s nezaměnitelnými tokeny (NFT), vylepšenou aplikaci mobilní peněženky, rozšířila nabídku stakingu na solanu (SOL) a také má v plánu nabídnout svým klientům obchodování s futures, pokud bude schválena její žádost o provozování činnosti obchodníka s futures (FCM).

Závěr

Myslíte, že jde Coinbase správným směrem a ostatní velké burzy by si z ní měly vzít příklad?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: