Společnost Banking Circle regulovaná EU přijímá stablecoiny USDC

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Banking Circle, evropská banka zaměřená na přeshraniční platby, přijímá hlavní stablecoiny vázané na americký dolar pro platební koleje.

Firma v pátek oficiálně oznámila přijetí USD Coinu (USDC) na své platformě jako způsob přijímání, zpracování a vypořádání plateb.

Nová platební funkce je povolena jako součást nové služby Banking Circle, jež je zaměřena na banky a poskytovatele plateb, což jim umožňuje usnadňovat platby mimo tradiční bankovní linky.

Banking Circle: Likviditu zajistí Coinbase

Coinbase, hlavní kryptoměnová burza ve Spojených státech, bude jedním z poskytovatelů kryptolikvidity pro Bank Circle, uvádí se v oznámení.

Přijetí USDC ze strany Banking Circle je umístěno jako „klíčový krok v demokratizaci globálních financí“, protože poskytuje významné „usmíření, rychlost a cenové výhody,“ uvedla firma.

Mishal Ruparel, vedoucí služeb virtuálních aktiv v Banking Circle, řekl, že integrace USDC je prvním krokem banky na trh digitálních aktiv.

„Někteří naši klienti obsluhují kryptoprostor poslední rok nebo dva a my chceme podpořit jejich růst.“

USDC je pouze začátek

Banking Circle si vybral USDC jako svůj první návrh, protože má „v tuto chvíli největší význam pro naše klienty,“ poznamenal Ruparel. “V budoucnu přidáme další stablecoiny navázané na USD a ty pro jiné měny,” řekl s tím, že firma se ve 3. čtvrtletí 2022 zaměřuje na omezený počet stablecoinů krytých aktivy.

Ruparel také předpověděl, že stablecoiny kryté aktivy, jako je USDC, se v budoucnu stanou běžnějším platebním nástrojem, uvedl:

„To umožní mnoha společnostem, které prodávají zboží, služby nebo kreativní obsah online, možnost prodávat, shromažďovat finanční prostředky a přijímat své výdělky téměř kdekoli.“

Banking Circle

Banking Circle byl spuštěn v roce 2016 s posláním pomoci platebním společnostem proniknout na nové globální trhy a vyhnout se procesní zátěži tradičního bankovnictví. Se sídlem v Lucemburku působí jako úvěrová instituce podle předpisů Lucemburské komise pro finanční sektor.

Firma také nabízí služby v jiných evropských zemích, jako je Spojené království, pod omezeným dohledem britského úřadu pro finanční chování.

Závěr

USDC je druhý největší stablecoin na světě podle tržní kapitalizace, po Tetheru (USDT). USDC stablecoin byl spuštěn v roce 2018 jako společný projekt mezi kryptoburzou Coinbase a Circle, americkou blockchainovou platební firmou založenou Jeremym Allairem a Seanem Nevillem v říjnu 2013.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img