Coinbase jde Tetheru po krku – USD Coin k dispozici v 85 zemích světa

0
(0)

V posledních týdnech má Tether (USDT) velké problémy. Právě tuto situaci využívá společnost Coinbase, která oznámila expandování stable coinu USD Coin (USDC) do 85 zemí světa. USDC je projekt burzy Coinbase ve spolupráci se společností Circle, jejímž zakladatelem je Jeremy Allaire. Právě tato skutečnost může být dalším hřebíkem do rakve Tetheru, který stále více bojuje s nedůvěrou investorů. Společnost Coinbase na své burzovní platformě dlouhodobě používá stable coin USDC, přičemž nepodporuje využívání USDT.

Coinbase jde s USDC „all in“

Načasování rozšíření USDC do dalších států přichází, z pohledu Tetheru, v ten nejnevhodnější čas. A právě to je konkurenční výhodou USDC. Aktuálně je USDT významným zdrojem likvidity na trzích. Právě stable coiny s malou volatilitou jsou důležitým uchovávatelem prostředků na burze. USDT má však v USA aktuálně nemalé problémy s vyšetřovateli, což důvěryhodnosti tohoto stable coinu rozhodně neprospívá. S tím spojené výkyvy hodnoty mohou investorům způsobovat nemalé škody. To vše způsobuje, že Tether v konečném důsledku může přestat plnit funkci stable coinu.

Tether přichází o důvěryhodnost

Podle posledních informací je v oběhu rekordních 2,83 miliardy USDT. V souvislosti s tímto stable coinem však v posledním období vyplavalo na povrch několik negativních zpráv. První velmi znepokojující informací je skutečnost, že Tether aktuálně není plně krytý poměrem 1:1 k americkému dolaru, což původně společnost Bitfinex garantovala. Bitfinex informoval, že Tether je aktuálně zčásti krytý nespecifikovanými bankovními rezervami. Toto prohlášení však nepůsobí vůbec důvěryhodně. O to více, že společnost Bitfinex je dlouhodobě obviňována z toho, že krytí Tetheru je vedeno velmi netransparentními formou. Investice do Tetheru je podle těchto informací aktuálně poměrně rizikovou obchodní činností.

Co je však ještě nebezpečnější: stát New York aktuálně prošetřuje finanční operace Tetheru, když společnost z dosud neznámých příčin převedla 850 milionů dolarů na platební společnost Crypto Capital Corp., kde jsou finanční prostředky aktuálně zablokované. Situace je o to nebezpečnější, že tyto prostředky byly zaslány z účtů, které původně sloužily pro účely krytí USDT.

Bitfinex musí aktuálně své finanční operace vysvětlovat americkým úřadům a je otázkou, zda se mu své finanční transakce vůbec podaří obhájit. Všechny tyto události mohou být začátkem konce USDT jako takového. Právě tuto situaci se aktuálně snaží využít společnost Coinbase.

Určitě si přečtěte tento článek: Hack Binance a problémy Tetheru, co mohou mít společné?

USD Coin budoucností v post USDT době

Díky odvážnému kroku společnosti Coinbase může Tether zažít významný úbytek zákazníků. Právě tyto prostředky mohou investoři přelít díky správnému načasování do nového a důvěryhodnejšího USDC. Aktuálně samozřejmě existují i ​​jiné stable coiny, s nimiž musí Tether soupeřit.

Budoucnost Tetheru je však v ohrožení. Uspět může jedině, pokud splní dvě základní podmínky. V první řadě musí transparentně prokázat, že reálně dokáže krýt celý objem Tetheru na trhu. Druhou podmínkou je, že vyšetřování amerických úřadů neprokáže ilegální aktivity Tetheru, čímž bude očištěna jeho pověst.

Hlasujte v naší anketě: Je dobrý nápad delistovat Tether z burz?

Transparentní USDC

Společnost Coinbase garantuje stoprocentní krytí USDC americkým dolarem. Zárukou jsou pravidelné měsíční transparentní audity, které společnost zveřejňuje.

Společnost informuje, že aktuálně je na trhu 300 milionů USDC.

Závěr

Aktuální situace kolem USDT je ​​velmi kritická. Coinbase však svou nabídkou transparentního USDC může právě v tomto období výrazně změnit trh se stable coiny. K tomu této společnosti jistě dopomůže i velmi dobrá pověst v kryptosvětě a také fakt, že se dosud úspěšně vyhýbala bezpečnostním incidentům.

Mohlo by vás zajímat:

Coinbase nabízí své služby již ve více než polovině států na Zemi

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Michal B.

Zdroj:
cnn.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img