Bitfinex chce 1 mld. USD v nových LEO tokenech, co na to Bitcoin?

2
bitfinex LEO Tether

Kryptoburza Bitfinex se zdá se zatím příliš nepoučila a i navzdory nedávnému skandálu s nekrytým Tetherem za 850 mil. USD chce vydat nové tokeny LEO a vybrat za ně 1 mld. USD. Nejspíš tak hodlá pokrýt ztrátu z Tetheru. Jaký vliv to bude mít na důvěru investorů do krypta a na cenu Bitcoinu

Více o Tetheru jsme psali v tomto článku: Tetheru chybí 850 mil. USD 

Jakmile vyšel plán Bitfinexu najevo, okamžitě se na něj snesla vlna kritiky. Mezi obavy patří právní problémy týkající se Bitfinexu a Tetheru. Nebo také to, jak by to mohlo ovlivnit Bitcoin.

Co má tedy Bitfinex v plánu?

Čínský kryptoinvestor a akcionář Bitfinexu a Tetheru Zhao Dong zveřejnil tento víkend na Twitteru tyto podrobnější informace:

Podle tohoto dokumentu plánuje Bitfinex vynaložit až 27 % svých měsíčních zisků na nákup tokenů. Pokud se burze podaří získat zpět 850 milionů dolarů, které dluží Crypto Capital, bude si moci tokeny LEO zpětně odkoupit.

Bitcoin by to mohlo ovlivnit negativně

Pokud by nový token LEO na burze vydělal miliardu dolarů, mohlo by to negativně ovlivnit Bitcoin, jehož cena se právě začala odrážet ode dna.

Podle analytika Toma Leea a jeho Tweetu by to mohlo ovlivnit negativně ceny Bitcoinu, protože trh by tento objem musel vstřebat. Pokud by investice nebyly jen z fiatu, potom by to ale celé nedávalo moc smysl.

Zní vám to celé poněkud povědomě? Už v roce 2016 se totiž Bitfinex pokusil o podobné zalepení díry po hacku. V té době pod jménem iFinex.

A jaký je váš názor na tento poslední pokus Bitfinexu? Podělte se v komentářích pod článkem nebo na naší FB stránce.

Co číst dál?

CoinMarketCap odstraní Bitfinex ze svých výpočtů

Zdroj:
CCN.com

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MonestooKokršpaněl Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kokršpaněl
Host
Kokršpaněl

Proč by mělo nějaké Leo ovlivnit Bitcoin negativně co já vím tak Bitfinex nepatří mezi největší burzy aby dokázal brutálně ovlivnit cenu BTC .Na víc už vidím ty ovce po těch skandálech Bitfinexu jak ve velkém skupují jejich token a důvěřují jim , bych jim už nevěřil nic , jen totální hlupák by nakoupil po těch skandálech jejich token který je vázaný na jejich burzu , a tak hlupáku je dost aby jim to opět žrali .

Monestoo
Host
Monestoo

Jestli to není myšleno že se začne přelévat kapitál z btc do jejich tokenu namísto z fiat. Ale jsme stejného názoru že po všech zprávách bych taky nechtěl dávat najevo že je podporuji. Bohužel vždy se najde někdo kdo za tím vidí příležitost svést se. Tak si pak člověk říká proč ne. Ale třeba to chápu špatně.