CoinMarketCap odstraní Bitfinex ze svých výpočtů

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Po několika dnech dramatu kolem společnosti iFinex Inc., která provozuje Bitfinex a vlastní společnost Tether Ltd., se CoinMarketCap rozhodl ze svých výpočtů odstranit údaje o cenách z burzy Bitfinex.

Data Bitfinexu jsou vyloučená z CoinMarketCapu

Jistě si pamatujete kauzu kolem falešných objemů, kde až 60 % burz ukazovalo nesmyslně vysoké objemy. Výsledkem bylo, že CMC na svém blogu oznámil vytvoření aliance Data Accountability & Transparency Alliance (DATA) s cílem poskytnout „větší transparentnost a odpovědnost za zveřejňování projektů v kryptografickém prostoru“.

CMC poskytl burzám lhůtu 45 dnů na to, aby dodaly veškerá potřebná data, jinak budou vyloučeny.

CoinMarketCap se však rozhodl vyloučit ze svých výpočtů Bitfinex již nyní. Nebylo to kvůli nedodržení nějaké lhůty. Bitfinex totiž doplácí na problémy jeho bratrského stablecoinu. Držitelé Tetheru si nejspíše mění své tokeny za jiné kryptoměny, což je pravděpodobně příčinou náhlého nárůstu cen na Bitfinexu.

Co se vlastně děje kolem Tetheru? Bavili jsme se o tom na minulém streamu ZDE. 🙂

Na Bitfinexu je BTC dražší až o 300 USD oproti jiným burzám. To se CMC nelíbilo, a tak se rozhodla jej do výpočtu již nezahrnovat.

V minulosti byly odstraněny i společnosti, jako například Bithump, Coinone a Korbit, kvůli „extrémním rozdílům v cenách od zbytku světa a omezené možnosti arbitráže“.

Co číst dále?

Společnost Ripple podepsala smlouvu s jedním z největších gigantů ve světě peněžních převodů

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img