Společnost Ripple podepsala smlouvu s jedním z největších gigantů ve světě peněžních převodů

0
(0)

Společnost Ripple se dlouhodobě snaží protlačit technologii blockchain do bankovního sektoru. Blockchain totiž na rozdíl od současných transakčních systémů umožňuje téměř okamžité převody mezi účty, navíc s nízkými poplatky a bez nutnosti ručně schvalovat peněžní převody a ani hranice států pro něj nepředstavují žádný problém.

Ripple v poslední době uzavírá jedno partnerství za druhým. Spolupráce s firmou Ria Money je však ještě o něco důležitější. Je to totiž gigant v oblasti přeshraničních převodů s téměř 40miliardovým každoročním objemem. Ria money vidí v blockchainu budoucnost a chce využívat systémy od Ripple.

Mohlo by vás zajímat: Adopce Ripple bankami pokračuje – Ripple Labs. získává významnou posilu

Transakce využívající blockchain jsou rychlejší!

Zajímá vás společnost Ripple a token XRP? Přidejte se do této diskusní skupiny na facebooku, nezmeškejte žádné důležité novinky a diskutujte s dalšími fanoušky Ripple!

O společnosti Ria Money

Ria Money je druhý největší hráč na trhu s přeshraničními převody. Nové partnerství chce využít k získání přístupu ke stovkám finančních institucí, které již dnes používají globální transakční síť Ripple. Mezi ty nejzajímavější patří například WorldCom Finance a BFC Bahrain.

Ripple zas bude profitovat z velkého dosahu a silného jména, které má Ria Money ve světě. Status Ripple na fintech scéně tak dostane pěkný boost.

Tip redakce: Dle Forbes je Ripple jednou z nejlepších fintech společností pro rok 2019

Více o přeshraničních převodech pomocí Ripple sítě

Ripple neustále vylepšuje svoji transakční síť díky systémům jako RippleNet xCurrent a xVia. Jeho strategií je uzavírat partnerství a vytvářet tak přeshraniční platební mosty ve specifických (často méně rozvinutých) regionech. V minulosti se s Ripple spojily firmy InstaREM, RationalFX, Remitr, FlutterWave a BeeTech.

https://www.youtube.com/watch?v=ZckgnFDUOU8

Trh s přeshraničními převody se neustále zvětšuje. V roce 2017 se takto převedlo více než 625 miliard dolarů a do roku 2022 má toto číslo dosáhnout jednoho bilionu! Ripple má šanci ukrojit si pěkný kousek koláče pro sebe a uzavřená partnerství, jako je třeba toto, jim určitě pomohou dosáhnout svých cílů a časem i překonat SWIFT.

C na to XRP?

Cena tokenu XRP na tuto zprávu nijak zvlášť nezareagovala. Z dlouhodobého hlediska neustále klesá, přestože ostatní kryptoměny obecně stoupají. Je to pravděpodobně způsobeno tím, co na Kryptomagazínu omíláme poslední dva roky. Úspěch firmy Ripple neznamená růst XRP, protože většina bank a institucí tento token nehodlá používat.

xrp kmcap
Cena tokenu XRP – data z webu KMcap.eu

Nejnovější analýzu XRP zdarma najdete zde.

Co číst dále?

Nasdaq přidává ke svým službám XRP Liquid Index

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Ripple potřebuje co nejstabilnější token s likviditou pro přeshraniční převody. Ideální strategií k zamezení skokových pohybů, závislých na fundamentech společnosti Ripple, by mohlo být například neustálé tvrzení, že Ripple token XRP nepoužívá a pouze poskytuje technologické blockchain řešení. Avšak blockchain bez likvidního tokenu se realizuje dost špatně. Má otázka zní, jaký token tedy Ripple na své síti používá? Já myslím, že je to právě XRP. Pravda nebo fikce? Kdo o tom ví více?

Filcka

XRP dochází šťáva můžou mít jaké chtějí pozitivní zprávy z jeho cennou to stejně nic nedělá.

PavelJ

Mícháte jablka s hruškami. Úspěch společnosti Ripple nemusí znamenat růst ceny XRP.

spot_img