Adopce Ripple bankami pokračuje – Ripple Labs. získává významnou posilu

4
ripple

Ripple jako centralizovaný token postupně rozšiřuje své pole působnosti a jinak tomu není ani poslední dny. Svět zasáhly zejména dvě aktuální zprávy, které mohou být považovány za další pozitivní fundamenty. První zprávou je angažování CEO japonského finančního giganta SBI za výkonného ředitele Ripple Labs. Druhou velmi podstatnou zprávou je spuštění přeshraničních převodů peněz prostřednictvím sítě Ripple saudsko-arabskou bankou SABB.

Dnes, 26. dubna společnost Ripple Labs oznámila angažování Yoshitaka Kitao-a za svého nového výkonného ředitele. Yoshitaka Kitao je dlouholetým CEO japonského SBI Holdings, který je zároveň aktuálně aktivním partnerem Ripple prostřednictvím investičního fondu SBI Ripple Asia. Tento fond funguje za účelem rozšiřování využití XRP na asijském trhu již od roku 2016.

Podle sdělení společnosti SBI je nová pozice jejich CEO potvrzením snah o rozšiřování využití sítě Ripple pro finanční transakce, a to zejména v Japonsku a Asii. Primárním záměrem nového CEO je širší adopce finančních nástrojů sítě Ripple, ze které budou jejich zákazníci přímo profitovat. Podle zveřejněných informací Ripple využívá v Asii aktuálně přibližně 200 korporátních klientů, novým cílem je získání alespoň 10 000 klientů v blízkém horizontu.

Zajíma vás Ripple a XRP? Přidejte se do naší diskusní facebookové skupiny.

Cointelegraph zároveň cituje Kitao-a, který se nechal slyšet, že podle jeho názoru američtí regulátoři nebudou schopni posoudit, zda je XRP bezpečné aktivum ještě dalších 3 až 5 let.

Mohlo by vás zajímat: Dan Morgan – hlad po XRP závratně roste zejména v Asii

Ripple slaví nový úspěch

Saúdsko-britská banka SABB včera spustila možnost okamžitých přeshraničních finančních převodů pomocí sítě Ripple. Právě banka SABB byla jednou z prvních saúdskoarabských bank, která ohlásila na začátku ledna 2018 zájem využívat síť Ripple. Technologie byla úspěšně otestována a spuštěna v prosinci 2018, kdy banka úspěšně demonstrovala převod indických rupií prostřednictvím této sítě.

Majed Zejména, zástupce ředitele banky pro institucionální a korporátní klienty, vyjádřil přesvědčení, že využití platformy Ripple přinese nejen rapidní zrychlení, ale také transparentnost při přeshraničním převodu finančních prostředků.

Aktuálně jsme svědky výrazných úspěchů sítě Ripple, které možná nepotěší mnohé odpůrce této centralizované kryptoměny. Pod vlivem těchto informací je však možné v brzké době očekávat růst hodnoty XRP, a to už mnoho jeho držitelů zcela jistě potěší. Nezanedbatelným plusem těchto úspěchů sítě Ripple může být přiblížení technologie blockchain běžným uživatelům finančních produktů bank.

Co číst dále?

Tetheru chybí 850 milionů dolarů a v oběhu je rekordní množství USDT – Čekají nás problémy?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Tomáš B.

Zdroj:
cointelegraph.com

4
Komentujte

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
XRP fanKokršpanělozzelwex Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
elwex
Host

Opět pletete XRP token a Ripple. Úspěch Ripplu nemusí mít žádný vliv na XRP. Banky vůbec nepoužívají XRP.

ozz
Host
ozz

To je sice pravda, nicméně úspěch sítě Ripple může mít vliv na token XRP i tak. To se ostatně v minulosti už potvrdilo.

Kokršpaněl
Host
Kokršpaněl

Banky využívají Blockchain Ripplu na XRP ti serou z vysoka , XRP je jen pro ovce co si myslí že na tom jednou z bohatnou .

XRP fan
Host
XRP fan

a 9 z 10 hateru slintá nad ATH BNB … 😀 no comment, haters gona hate,hatem,hate… 😀