Adopce Ripple bankami pokračuje – Ripple Labs. získává významnou posilu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...

Ripple jako centralizovaný token postupně rozšiřuje své pole působnosti a jinak tomu není ani poslední dny. Svět zasáhly zejména dvě aktuální zprávy, které mohou být považovány za další pozitivní fundamenty. První zprávou je angažování CEO japonského finančního giganta SBI za výkonného ředitele Ripple Labs. Druhou velmi podstatnou zprávou je spuštění přeshraničních převodů peněz prostřednictvím sítě Ripple saudsko-arabskou bankou SABB.

Dnes, 26. dubna společnost Ripple Labs oznámila angažování Yoshitaka Kitao-a za svého nového výkonného ředitele. Yoshitaka Kitao je dlouholetým CEO japonského SBI Holdings, který je zároveň aktuálně aktivním partnerem Ripple prostřednictvím investičního fondu SBI Ripple Asia. Tento fond funguje za účelem rozšiřování využití XRP na asijském trhu již od roku 2016.

Podle sdělení společnosti SBI je nová pozice jejich CEO potvrzením snah o rozšiřování využití sítě Ripple pro finanční transakce, a to zejména v Japonsku a Asii. Primárním záměrem nového CEO je širší adopce finančních nástrojů sítě Ripple, ze které budou jejich zákazníci přímo profitovat. Podle zveřejněných informací Ripple využívá v Asii aktuálně přibližně 200 korporátních klientů, novým cílem je získání alespoň 10 000 klientů v blízkém horizontu.

Zajíma vás Ripple a XRP? Přidejte se do naší diskusní facebookové skupiny.

Cointelegraph zároveň cituje Kitao-a, který se nechal slyšet, že podle jeho názoru američtí regulátoři nebudou schopni posoudit, zda je XRP bezpečné aktivum ještě dalších 3 až 5 let.

Mohlo by vás zajímat: Dan Morgan – hlad po XRP závratně roste zejména v Asii

Ripple slaví nový úspěch

Saúdsko-britská banka SABB včera spustila možnost okamžitých přeshraničních finančních převodů pomocí sítě Ripple. Právě banka SABB byla jednou z prvních saúdskoarabských bank, která ohlásila na začátku ledna 2018 zájem využívat síť Ripple. Technologie byla úspěšně otestována a spuštěna v prosinci 2018, kdy banka úspěšně demonstrovala převod indických rupií prostřednictvím této sítě.

Majed Zejména, zástupce ředitele banky pro institucionální a korporátní klienty, vyjádřil přesvědčení, že využití platformy Ripple přinese nejen rapidní zrychlení, ale také transparentnost při přeshraničním převodu finančních prostředků.

Aktuálně jsme svědky výrazných úspěchů sítě Ripple, které možná nepotěší mnohé odpůrce této centralizované kryptoměny. Pod vlivem těchto informací je však možné v brzké době očekávat růst hodnoty XRP, a to už mnoho jeho držitelů zcela jistě potěší. Nezanedbatelným plusem těchto úspěchů sítě Ripple může být přiblížení technologie blockchain běžným uživatelům finančních produktů bank.

Co číst dále?

Tetheru chybí 850 milionů dolarů a v oběhu je rekordní množství USDT – Čekají nás problémy?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Tomáš B.

Zdroj:
cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře