Coinbase nabízí své služby již ve více než polovině států na Zemi

0
globus

Jedna z nejoblíbenějších kryptoměnových směnáren americká Coinbase rozšiřuje počet zemí, ve kterých nabízí své služby, o rovnou padesátku. Zároveň umožní zákazníkům v 85 jurisdikcích obchodování s jejich stablecoinem USDC.

Zprávu dnes na svém blogu oznámila přímo společnost Coinbase.

Coinbase napomáhá globálnímu přijetí kryptoměn

Od dnešního dne nabízí Coinbase své služby zákazníkům celkem ve 103 zemích světa, a jak burza sama dodává, věří, že tento krok přispěje k urychlení globálního přijetí kryptoměn. Mezi nově přidanými státy je například Jižní Afrika, Brazílie či Tchaj-wan.

USD coin (USDC) je stablecoin určený pro obchodování na platformě Coinbase a je zcela kryt americkým dolarem v poměru 1 USDC = 1 USD. Poprvé jej burza představila v říjnu minulého roku a k dispozici byl pouze zákazníkům ve vybraných jurisdikcích v USA. Aktuálně je v oběhu 348 milionů USDC a denní objem obchodování se dle Coinmarketcapu pohybuje kolem 250 milionů dolarů.

Tip redakce: [NÁZOR] Proč je Coinbase nejlepší kryptoinstituce současnosti

Nyní je již vše jinak a USD coin je možné využít v celkem 85 zemích. Coinbase tímto krokem usiluje o „zlepšení života lidí v zemích, kde jim inflace ukrajuje z jejich bohatství“.  Společnost k tomuto kroku dále uvedla, že stablecoiny, jako je právě USDC, by mohly poskytnout příležitost k ochraně před vysokou inflací v nově přidaných zemích, jako je Argentina či Uzbekistán, kde se očekává, že spotřebitelské ceny v roce 2020 vzrostou o minimálně 10–20 procent.

Začátkem tohoto týdne startup Reserve, podporovaný právě společností Coinbase, oznámil, že již brzy bude spuštěna aplikace pro krypto-fiat platby zaměřená konkrétně na Venezuelu s cílem pomoci občanům vyrovnat se se stále rostoucí inflací v zemi.

Mohlo by vás zajímat: (Politika) Venezuela – Příběh o kolapsu země s největšími zásobami ropy na světě

Závěr

Společnost Coinbase je velmi silný hráč ve světě digitálních měn a pro mnoho lidí je i vstupní branou do něj. Je naprosto úžasné, že již ve více než polovině států světa (nebo přesně polovině, záleží, co do seznamu zahrnujeme) jsou její služby k dispozici.

Co číst dále?

3 možné důvody, proč cena Bitcoinu přes víkend explodovala

Zdroj:
cointelegraph.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na