Víme, kolik firma Coinbase vydělala v roce 2018 – Méně, než se původně předpokládalo!

0
Coinbase-create-digital-asset-framework-to-help-cryptocurrency-projects-seek-a-listing-on-the-US-based-crypto-exchange

V říjnu 2018 Bloomberg publikoval článek s tvrzením, že Coinbase predikuje zisk 1,3 miliardy dolarů v roce 2018. Podle blíže nespecifikovaných dokumentů měl Coinbase tento zisk vytvořit díky poplatkům na směnárně a burze a díky profitu z kryptoměn, které drží.

Mohlo by vás zajímat: [NÁVOD] Jak obchodovat Bitcoin Futures na CME

Jaký je teda skutečný zisk firmy Coinbase za rok 2018?

Podle nejnovějších informací má toto číslo k realitě velmi daleko. Agentura Reuters 18. dubna zveřejnila svůj odhad založený na zisku Coinbasu mimo USA. Podle registrace v britském podnikovém rejstříku to bylo přibližně 154 milionů eur ($ 172 mil). Jednatel firmy Coinbase přitom v minulosti prohlásil, že zisk firmy mimo USA je téměř třetina celkového zisku.

Z těchto informací už není problém získat dobrý odhad celkového zisku za rok 2018, který by měl dosahovat cca 460 milionů eur, resp. snadno více než půl miliardy dolarů. To je o 60 % méně, než odhad Bloombergu z října 2018! Jak je to možné?

Další novinky o firme Coinbase najdete tady.

Proč nevyšla predikce z října 2018?

Důvodů tak velkého rozdílu může být několik. Jedním z nich jsou určitě nepřesné informace. Bloomberg měl před půl rokem přístup k jiným datům a je otázkou, nakolik byly spolehlivé.

Druhým důvodem tak velkého rozdílu by mohl být masivní propad hodnoty Bitcoinu a dalších kryptoměn na konci minulého roku. Pokles z 6500 $ na 3200 $ určitě zasáhl i Coinbase. A zpráva z Bloombergu přece říká, že Coinbase generuje část svých zisků držením (resp. obchodem) kryptoměn. Několik špatných rozhodnutí mohlo způsobit, že firma v zimě přišla o stovky milionů dolarů.

Tak jako tak, čistý zisk půl miliardy vůbec nezní špatně. Coinbasu se očividně daří, stejně jako i dalším kvalitním kryptofirmám. My v Kryptomagazínu rozhodně doporučujeme zaregistrovat se na Coinbase a na obchodování používat burzu Coinbase Pro. Návod najdete tady.

Co číst dál?

Teď je nejlepší čas začít s těžbou! Víte proč?

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na