Circle financovaná Goldman Sachs by ráda dalších 250 mil. dolarů – problémy?

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Jedna z předních krypto společností, Circle, by ráda získala dalších 250 milionů dolarů. Ale k čemu? Circle je aktuálně provozovatelem například burzy Poloniex, kterou získala za 400 milionů dolarů. Provozuje také institucionální obchodní platformu Circle Trade.

246 milionů dolarů již dříve vybrali

Společnost Circle byla v době svého posledního kola financování oceněna za impozantní 3 miliardy dolarů. K dnešnímu dni vybrala 246 milionů dolarů. Mezi investory byli třeba Bitmain, Goldman Sachs, IDG Capital a čínský Baidu.

Hodnota 3 miliardy dolarů je ale nejspíš minulostí, někteří analytici odhadují, že se od té doby snížila na 750 milionů dolarů, a to v důsledku nedávného krypto Armagedonu.

Pokud by se jim povedlo částku 250 mil. dolarů znovu vybrat, byl by to v tomto období asi zázrak.

Krypto Armagedon společnosti Circle škodí

Mrtvé období plné propadů již vážně zasáhlo velké krypto společnosti, což vedlo k rozsáhlému propouštění zaměstnanců i mezi zavedenými hráči jako ShapeShift, Steemit a Consensys.

Steemit nedávno propustil 70 % zaměstnanců, přičemž avizoval velké ztráty kvůli medvědímu trhu, ty vedly k neschopnosti platit zaměstnance. K velkému propouštění došlo i u zbytku zmíněných firem.

Circle má přibližně 300 zaměstnanců a nebude jednoduché je v těchto chvílích „uživit“.

Circle pod tlakem

Generální ředitel společnosti Circle, Jeremy Allaire, uvedl, že neustále usilují o alternativní zdroje kapitálu. Zda jsou prostředky určené k expanzi nebo jednoduše k tomu, aby společnost přežila, zatím není jasné. V tuto chvíli také není jisté, zda bude společnost schopna tyto peníze získat při současné situaci na trhu. Bude potřebovat nejen odvahu a zkušenosti, ale bohužel i hodně štěstí…

Co číst dále:

[Zprávy] Stále chybí 100 milionů dolarů z burzy QuadrigaCX • Ethereum má za sebou hardforky – jak dopadly?

Zdroj: ccn.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img