Coinbase údajně prodává údaje o zeměpisné poloze uživatelů americkému imigračnímu úřadu

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptoburza Coinbase bude zřejmě poskytovat americkému úřadu pro imigraci a celní správu (ICE) údaje o uživatelích kryptoměn.

Historické údaje o geografickém sledování uživatelů

Podle smluvního dokumentu, který získal Jack Poulson, ředitel watchdogové skupiny Tech Inquiry, budou tyto informace zahrnovat “historické údaje o geografickém sledování uživatelů” a také historii jejich transakcí.

Konkrétně se jedná o soubor funkcí, které pomáhají sledovat a identifikovat uživatele kryptoměn. Díky novým materiálům ve smlouvě bylo navíc rozšířeno to, co bylo dříve známo o tříleté dohodě mezi kryptoburzou a ICE, donucovací složkou ministerstva vnitřní bezpečnosti Spojených států.

Mluvčí společnosti Coinbase nicméně vyvrátil domněnku, že informace poskytnuté analytickým programem jsou údaje klientů patřící kryptoburze.

“Všechny funkce Coinbase Tracer využívají data, která plně pocházejí z online veřejně dostupných údajů, a neobsahují žádné informace, které by mohly kohokoli identifikovat, ani žádné proprietární údaje o uživatelích Coinbase.”

Dohoda podepsaná již v září 2021

Tato dohoda, která byla podepsána v září 2021 na maximální částku 1,37 milionu dolarů, je jednou z mnoha skromných smluv, které má Coinbase s různými odděleními uvnitř vlády Spojených států.

V srpnu 2021 uzavřela Coinbase menší dohodu s ICE v celkové hodnotě 29 000 USD, na jejímž základě nabídla vládnímu úřadu licence pro svůj analytický software. A co víc, Tajná služba Spojených států amerických si v dubnu 2021 a květnu 2020 zakoupila od společnosti Coinbase licence na používání softwaru Coinbase Tracer. Cena každé licence byla původně necelých 50 000 USD.

Coinbase Tracer, který byl kdysi známý jako Coinbase Analytics, byl v minulosti terčem kritiky.

Pobočka burzy zodpovědná za vývoj softwaru vznikla v roce 2019 nákupem společnosti Coinbase, která se zabývá blockchainovou inteligencí, Neutrino, jejíž vedoucí tým dříve spolupracoval se startupem, který dodával špionážní software mnoha zemím, včetně Saúdské Arábie.

Závěr

Jeden by si mohl pomyslet, že s touto funkcí již krypto ztrácí svou původní povahu. Co myslíte vy, je to takto v pořádku, nebo je to již přes čáru?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
MadTrader

Co myslíme my? Krypto != Coinbase. Krypto tedy kvůli coinbase nic ztrácet nemůže. To můžou ztrácet maximálně uživatelé coinbase. Takže co to mělo být za nesmyslný závěr?

Wake up !!!

Závěr je,že všichni krypto podvodníci jsou nuly . A ty jsi hodně Velká nula hloupá

Kenny

Odpovim ti na urovni tveho prispevku:
A ty jsi zamindrakovany dement!

Wake up !!!

Potrefená husa se vždy ozve !!!
Ty jsi ale kokot,jen co je pravda.
Vsadím se, že jsi buzna.

spot_img