30.06.22 Analýza BTC/USD – Pokles akceleruje

5
(7)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) se v noci propadl pod 20 000 USD a tentokrát docela přesvědčivě. Čili nedošlo jen ke krátkému a mělkému ponoru kurzu pod řečenou cenovou hladinu. Spíše to skutečně vypadá, že bitcoin brzy otestuje červnové minimum. To ale znamená, že měsíční, kvartální a pololetní svíce zavře v dost děsivé podobě. Respektive bez jakéhokoliv pokusu o retrace. Ale vůbec netuším, jak může trh na uvedená close reagovat. Jestli to bude hned, nebo si počkáme třeba několik týdnů. Vůbec netuším, co od toho očekávat.

Volume Profile (objemový profil) – jeden z nejužitečnějších nástrojů

Každopádně, dnes je textová analýza skutečně jenom stručná a rozebereme si pouze hodinový graf. Dnes v 19:00 je pravidelný stream, kde si bitcoin podrobíme analýze ze všech možných časových rámců. Právě i na základě zmíněných velmi vysokých časových timeframů.

Aktuální situace na 1H BTC/USD

Takže bitcoin se pár dní pomaličku soukal od cca 22 000 USD k 20 000 USD. Samotný pokles neměl žádné velké objemy, dynamiku a jednoduše řečeno to působilo spíše korektivně. Leč s pokračujícím poklesem se zvyšovala pravděpodobnost, že kurz v rotaci bude pokračovat a vytvoří se nám v grafu konkávní struktura. Zkrátka obyčejný oblouk, nebo chcete-li obrácené písmeno U.

BTC

A dnes v noci se kurz BTC ponořil hlouběji pod 20 000 USD. Tím pádem jsme ztratili lokální S/R level, který je právě kolem zmíněné ceny. Po omezený čas šlo sledovat, že se býkům daří level bránit. Pak přišel pokus o odraz, kterým ovšem moc dlouho nevydržel. Velmi rychle došlo ke sražení ceny zpátky a následnému průlomu dolů.

Samotný průlom má zvýšené objemy a ta červená svíce je impulsní. A jak sami vidíte, další S/R level nás čeká až kolem 17 800 USD. Do té doby se kurz BTC asi jen tak nezastaví. A jestli červnové low padne, může začít další skluzavka dolů. Leč tentokrát byla ta konsolidace ještě kratší než na přelomu května/června. Proto neočekávám drop o 45 % z lokálního vrcholu jako posledně. Ale nějakých 25 % k 16 000 USD to jedním vrzem může zvládnout.

Závěrem

Bitcoin má poslední šanci na tom červnovém low. Jinak se můžeme rozloučit s retracementem po 27 000 – 31 000 USD. Navíc je nyní vlastně jisté, že měsíční, kvartální a pololetní svíce zavře v dosti hrozivé podobě. To si ale mnohem více rozebereme dnes na streamu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

Dve možnosti na 12k a nebo obrat u 18,2k

LHTS

Mate na mysli „LHTS support“ ? 🙂 Ty objemy spise napovidaji (tvurci trhu se neradi prilis opakuji = BTC by si melo zachovat charakter „nevyzpytatelneho aktiva“), ze to vydrzi. P.S. intradenni prikaz na 18.116,90

Poslední editace 1 měsíc před přes LHTS

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: