Několik kryptoburz je „tajně insolventních“, varuje SBF

5
(5)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Generální ředitel FTX Sam Bankman-Fried (SBF) se nedávno podělil o své názory na stav kryptotrhu, jeho trajektorii a platformy a společnosti na něm působící. Tvrdil, že stále existuje mnoho zbývajících kryptoburz „třetí úrovně“, které jsou nesolventní, ale ještě nebyly odhaleny.

Přijde další nestabilita?

Během rozhovoru, který v úterý zveřejnil časopis Forbes, se generální ředitel nejprve věnoval některým firmám, jejichž finanční potíže jsou veřejně známější. Mezi ně patří krypto broker Voyager Digital a úvěrová platforma BlockFi, které obě utrpěly obrovskou finanční ztrátu po pádu Three Arrows Capital.

Jak BlockFi, tak Voyager obdržely rychlé záchranné úvěrové linky od FTX, respektive Alameda Ventures. Kumulativní hodnota těchto úvěrů činila 750 milionů dolarů.

„Víte, jsme ochotni zde udělat poněkud nevýhodný obchod, pokud to bude nutné k jakési stabilizaci věcí a ochraně zákazníků,“

– řekl SBF k těmto obchodům s vědomím, že nemá žádnou záruku, že dostane své peníze zpět.

Pro SBF nebyly takové injekce pouze altruistické, ale šlo o opatření, které má udržet krypto průmysl při životě. Mladý miliardář minulý týden prohlásil, že je „povinností“ jeho a dalších krypto lídrů podpořit hroutící se trh, i kdyby to znamenalo přijít o peníze.

On ani generální ředitel Binance Changpeng Zhao však nejsou naivní v tom, které firmy si záchranu zaslouží.

„Existují společnosti, které jsou v podstatě příliš daleko a není praktické je podporovat“

– řekl SBF.

Do této skupiny nepatří obři v oboru, jako jsou FTX, Binance, Coinbase a další velké burzy. Ačkoli mnohé z nich byly během medvědího trhu nuceny hromadně propouštět, jejich interní operace se lépe podobají relativně stabilním online burzovním makléřům.

V USA však existuje více než 600 méně známých burz, mnohé z nich nabízejí nebezpečně vysokou páku, která pravděpodobně zlikviduje investory i je samotné.

„Existují burzy třetího řádu, které jsou již skrytě insolventní“

– dodal SBF.

Pozor na těžaře

SBF si také dává pozor na těžaře bitcoinů, jejichž příjmy prudce klesly po pádu bitcoinu na začátku května. Minulý měsíc veřejně obchodovatelné průmyslové giganty ve skutečnosti prodaly více bitcoinů, než vygenerovaly, přičemž v červnu se očekává ještě větší výprodej.

Generální ředitel se domnívá, že společnosti, které během „digitální zlaté horečky“ v roce 2021 využily pákový efekt bitcoinu ve svých rozvahách, mohou mít další problémy.

Čeho se však SBF neobává, je tether, stablecoinový gigant, který je již několik let sužován FUD.

„Myslím, že skutečně medvědí názory na Tether jsou mylné… Nemyslím si, že existují nějaké důkazy, které by je podporovaly“

– nechal se SBF slyšet.

Závěr

Myslíte si, že má SBF pravdu a existují nesolventní burzy?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Wake up !!!

To jsou ty dobré manýry.
Já se snad složím smíchy.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: