[Odpolední zprávy] • Binance spouští platformu zaměřenou na VIP a instituce • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po masivní korekci z minulého týdne, která v neděli vyvrcholila 18měsíčním minimem na úrovni 17 500 USD, se býci snaží získat zpět část ztracených pozic BTC.

To před několika dny vyústilo ve skok na 21 500 USD. Tam se však bitcoinu nedařilo a dokonce se ponořil pod 20 000 USD poté, co Jerome Powell, předseda Federálního rezervního systému, potvrdil plány centrální banky pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb v zoufalé snaze bojovat s prudce rostoucí inflací.

Přesto se BTC rychle vzpamatoval a včera se dostal pod hranici 20 000 USD a vzrostl nad ni. Uplynulých 24 hodin přineslo další krok vzhůru a v současné době se aktivum nachází jen pár centimetrů od 21 000 USD.

Většina altcoinů pokračuje ve snaze získat zpět část nedávných ztrát. Ethereum již několik dní bojuje s hranicí 1 100 USD, ale po dalším denním nárůstu o 4,5 % se zdá, že je již nad ní. [1]

Technická analýza: Altcoin Index – Altcoinový trh mírně stoupá, šance na 65% retrace?

Kryptoměny

Ethereový most Ronin společnosti Axie Infinity bude znovu spuštěn příští týden

Ronin, sidechain propojený s ethereem, který hostí hru Axie Infinity play-to-earn, plánuje příští týden znovu otevřít svůj bridge, tři měsíce poté, co byl vystaven exploitu v hodnotě 600 milionů dolarů.

Vývojový tým Roninu, financovaný Sky Mavis, tvůrcem Axie Infinity, včera v příspěvku na Twitteru potvrdil, že most bude znovu spuštěn 28. června. Vývojový tým dříve plánoval restart mostu na tento čtvrtek, ale ten se mírně opozdil.

Dne 23. března hackeři, později identifikovaní jako severokorejská skupina Lazarus, převzali kontrolu nad pěti z devíti validátorských uzlů na Roninu, což jim umožnilo ukrást z bridge 173 600 ETH a 25,5 milionu USDC. [2a]

Již mohlo dojít k „těžařské kapitulaci“

Těžaři bitcoinu (BTC) již možná vyvolali „kapitulai“, vyplývá z čerstvé analýzy. V aktualizaci z 24. června Julio Moreno, senior analytik společnosti CryptoQuant, která se zabývá on-chain daty, naznačil, že nyní by mohlo dojít k dosažení dna ceny BTC.

Těžaři zaznamenali od března 2020 dramatickou změnu okolností, kdy se z bezprecedentní ziskovosti dostali do stavu, kdy se jejich marže stlačily. Propad na 17 600 USD, 70 % pod listopadová historická maxima BTC/USD, některé hráče tvrdě zasáhl, jak nyní ukazují data, přičemž peněženky těžařů posílají na burzy velké množství mincí.

To, jak naznačuje CryptoQuant, v souladu s historickým precedentem předchází závěrečným fázím výprodeje bitcoinu v širším měřítku. Výprodeje těžařů byly tento měsíc ostře sledovány, na twitterovém účtu @Bitcoin byla situace dokonce popsána jako „vysávání mincí těžařů“. [2b]

Banky, burzy, firmy

Binance spouští platformu zaměřenou na VIP a instituce

Společnost Binance oznámila spuštění své nové stěžejní platformy pro VIP a institucionální uživatele. S novou platformou, nazvanou „Binance Institutional“, chce kryptoměnový gigant vylepšit svou institucionální nabídku a služby.

Mezi subjekty, na které se Binance se svou nejnovější nabídkou zaměřuje, patří korporace, správci aktiv, makléři, hedgeové fondy, rodinné kanceláře, vysoce bonitní jednotlivci (HNWI), poskytovatelé likvidity, firmy obchodující na vlastní účet, těžaři atd.

Podle oficiálního příspěvku na blogu bude Binance Institutional nabízet exekuční a mimoburzovní služby, správu aktiv a úschovu, brokerský program a program likvidity. Plánuje také poskytovat produkty a služby institucionální úrovně, jako jsou obchodní řešení, výnosové produkty, profesionální služby a také data a reporting. [3a]

Coinbase spouští podporu pro převody ETH a USDC na Polygonu

Podle oznámení na Twitteru budou uživatelé Coinbase možná již brzy moci v průběhu nadcházejícího měsíce posílat a přijímat ethereum (ETH), polygon (MATIC) a usd coin (USDC) na Polygonu. Coinbase poprvé umožnila posílat a přijímat tato aktiva na L2 nebo sidechainu díky integraci Polygonu.

Kromě toho Coinbase spustila podporu převodů USDC na solanu a zároveň se zavázala brzy přidat podporu pro další tokeny a sítě.

Přední kryptoburza nastiňuje důvody tohoto kroku v oficiálním příspěvku na blogu. Podle příspěvku je posílání kryptoměn na ethereum pro uživatele stále dražší, což vyřazuje miliony potenciálních uživatelů. [3b]

CBDC, Regulace

Indické kryptoburzy jásají nad vyjasněním nových daňových pravidel

Indická vláda přinesla tolik potřebné vyjasnění a povzbuzení v otázce zdanění transakcí s digitálními tokeny. Rozpočet Unie na roky 2022-23 deklaroval od nového finančního roku 30% daň z příjmů z kryptoměn a od 1. července 1% TDS na všechny krypto transakce.

Zúčastněné strany v odvětví od té doby několikrát požádaly vládu o snížení sazby TDS z 1 % na 0,01 % nebo 0,05 %, ale bezvýsledně. To zanechalo odvětví pod mrakem a zmenšilo objemy obchodů.

Dokud Ústřední rada pro přímé daně (CBDT) 22. června neobjasnila, jak mohou firmy revidovanou daň dodržovat. Nejnovější krok posílil důvěru, že vláda může přijít s dalšími podobnými vyjasněními, na rozdíl od dřívější možnosti úplného zákazu. [4a]

Bývalý kancléř říká, že Velká Británie nestíhá využívat kryptoměny

Bývalý kancléř Spojeného království vyjádřil obavy, že země v oblasti regulace kryptoměn zaostává za svými konkurenty v Evropské unii.

Philip Hammond, který v letech 2016 až 2019 zastával funkci britského kancléře financí, řekl agentuře Bloomberg, že pokud jde o politiku v oblasti kryptografie, je patrný nedostatek směru a soudržnosti.

„Zejména v oblasti obchodování s digitálními aktivy mám pocit, že Spojené království propáslo svůj moment. Blížíme se k bodu, kdy už bude pozdě. Ostatní jurisdikce nás předbíhají. Problém je v tom, že neexistují žádné předpisy a nikdo pořádně neví, na čem je, že? Je to tak trochu divoký západ, který si získal, upřímně řečeno, smíšenou pověst, zejména mezi tvůrci politik a politiky a veřejností.“

Zdůraznil také, že rozvoj infrastruktury pro digitální obchodování bude klíčem k tomu, aby se z Velké Británie stalo centrum pro obchodování s tradičními tokenizovanými aktivy, jako jsou tokenizované akcie a tokenizované dluhopisy. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: