VMR: Trh NFT raketově vzroste do roku 2030

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Společnost Verified Market Research (VMR) ve své nedávné zprávě uvedla, že očekává do roku 2030 masivní růst trhu s nezaměnitelnými tokeny (NFT). Celková hodnota by se podle zprávy mohla vyšplhat na 231 miliard amerických dolarů.

Raketový růst NFT

Globální analytická a konzultační společnost Verified Market Research před nedávnem zveřejnila zprávu, která se týká budoucnosti trhu s nezaměnitelnými tokeny. Podle jejich odhadů by se hodnota trhu s NFT mohla vyšplhat až na 231 miliard amerických dolarů.

VMR ocenila hodnotu trhu s NFT za rok 2021 na 11,3 miliard USD. Výzkumná společnost tak očekává, že sektor “digitálního umění” poroste v příštím osmi letech průměrným ročním tempem 33,7 %. Ve zprávě VMR se uvádí:

“Jedním z hlavních důvodů exponenciálního nárůstu poptávky po NFT je ten, že nezaměnitelné tokeny rozšířily své obzory za hranice hudby, filmů, sportu, metaverse, a hraní her.”

Zpráva zdůrazňuje, že hnací silou NFT byl herní průmysl. Jako průkopníka onačila VMR herní společnost Enjin, která jako první velká firma spojila technologii blockchain se svou infrastrukturou a na trh uvedla vlastní token ENJ.

V posledních letech zájem o hry založené na bázi play-to-earn vzrostl o několik desítek procent. Výrazný posun nahoru nastal během pandemie koronaviru Covid-19. Významným hráčem je i svět sportu při uvádění digitálních sběratelských předmětů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 548 USD dle KMC.

Závěr

Někteří analytici již v minulosti předpovídali, že herní průmysl povede k masové adopci digitálních aktiv. Jak se podle vás bude vyvíjet situace okolo trhu s NFT? Vlastníte nějaké digitální umění? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Na celou zprávu společnosti Verified Market Research se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře