Bílý dům je znepokojen uhlíkovou stopou kryptoměn – Předkládá zprávu o spotřebě energie

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena podle všech dostupných informací připravuje politická doporučení ke snížení spotřeby energie zařízeními na těžbu kryptoměn. Bílý dům chce podle všeho kontrolovat uhlíkovou stopu.

Bílý dům a kontrola těžby kryptoměn

Zpravodajský portál Bloomberg o víkendu přišel se zprávou, která uvádí, že Bílý dům je znepokojen uhlíkovou stopou a připravuje tak zprávu o spotřebě energie a dalších doporučení ke snížení spotřeby energie těžařskými zařízeními.

Bílý dům tak podle sdělení chce také kontrolovat těžaře a jejich energetické dopady v zemi. Hlavní náměstek ředitele Úřadu pro vědeckou a technologickou politiku, Constantine Samaras, prohlásil:

„Pokud to má být nějakým smysluplným způsobem součástí našeho finančního systému, je důležité, aby byl vyvíjen zodpovědně a minimalizoval celkové emise. Když přemýšlíme o digitálních aktivech, musí to být rozhovor o klimatu a energii“

Bloomberg uvádí, že zpráva Bílého domu se očekává v srpnu. Prezident Joe Biden již delší dobu tlačí na agentury, aby zajistily zodpovědnou těžbu digitálních aktiv ve Spojených státech amerických. Nedávné studie ale ukazují, že těžaři se uchylují do oblastí s levnými energiemi.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 31 230 USD dle KMC.

Závěr

Po hromadném exitu těžařů z Číny se Spojené státy americké staly vyhledávaným útočištěm. S vyšší přítomností těžařů se také objevuje řada regulátorů a ekologů, kteří chtějí těžbu regulovat. Co si o tom myslíte vy?

Na exekutivní příkaz k zajištění odpovědného rozvoje digitálních aktiv se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: