SEC zamítla žádost o Grayscale Bitcoin ETF, společnost odpovídá žalobou!

5
(4)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

SEC potvrdila svůj anti-krypto postoj tím, že odmítla vysoce očekávaný ETF fond od největšího světového správce digitálních aktiv Grayscale.

Zamítnutí Grayscale Bitcoin ETF

Ani tentokrát to nevyšlo… Americký regulátor cenných papírů a burz zamítl návrh Grayscale na kotaci spotového bitcoinového fondu obchodovaného na burze (ETF) na burze NYSE Arca.

Podle SEC existují možné zdroje podvodů a manipulace na spotovém trhu s bitcoiny. Komise návrh zamítla s tím, že nesplňoval standardy, které mají zabránit podvodným a manipulativním praktikám na trhu.

Sec k tomu poznamenala, že:

„Odmítnutí nebylo založeno na „posouzení, zda má bitcoin nebo technologie blockchain obecněji užitečnost nebo hodnotu jako inovace nebo investice.“

K důvodům odmítnutí spotového bitcoinového ETF od Grayscale patřil wash trading, manipulace velryb, hacky burz a sítí, šíření zavádějících informací a pozoruhodně „manipulativní činnost zahrnující údajné stablecoiny, včetně Tetheru.“

Žaloba

Generální ředitel společnosti Grayscale Michael Sonnenshein odpověděl žalobou. V té je uvedeno, že SEC porušila zákon o správním řízení a zákon o burze cenných papírů.

Na Twitteru jednoduše oznámil:

„Podali jsme žalobu na SEC.“

Grayscale s rozhodnutím reguálora zásadně nesouhlasí a považuje ho za porušení zákona. Navíc kladou otáku, proč je regulační orgán spokojen s ETF, které drží deriváty daného aktiva, ale nejsou spokojeni s fondy, které drží toto aktivum přímo.

Donald B. Verrilli Jr., hlavní právní stratég spoleřnosti, uvedl:

„SEC neuplatňuje konzistentní zacházení s podobnými investičními nástroji, a proto jedná svévolně a v rozporu se zákonem o správním řízení a zákonem o burze cenných papírů z roku 1934.“

Grayscale spustila během 240denního kontrolního období kampaň s komentáři. Přijali více 11 400 odpovědí. Více než 99 % dotázaných podpořilo konverzi fondu GBTC na ETF.

„Jsme hluboce zklamáni a vehementně nesouhlasíme s rozhodnutím SEC nadále popírat vstup spotových bitcoinových ETF na americký trh,“ dodal.

Závěr

SEC zamítla bitcoinový ETF fond od Grayscale. Společnost reagovala žalobou, kde se opírá o skutečnost, že regulátor již schválil podobné bitcoinové ETF založené na futures kontraktech, které jsou stále založeny na podkladové spotové ceně aktiva. Pokud by tedy existovala tak závažná manipulace, jak SEC tvrdí, byly by náchylné úplně stejně.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kenny

Za me je dobre ze Grayscale podal žalobu, přesně z tech důvodů, jez byly uvedeny. Ze strany SEC to spis vypada jen na alibisticky kecy. Ze by SEC hajil objektvni zájmy, to tedy moc nevypadá. Tak ci onak jsem zvedav na rozhodnutí soudu, samozřejmě je otázkou kdy bude. SEC vs XRP taky uz nejakou dobu trva 🙂

LHTS

Spise to odhaduji na mimosoudni dohodu. Hraje se o cas. P.S. Rad bych videl odhadce, ktery by dokazal spocitat skodu pro Grayscale, ktera by slouzila jako zaklad pro odskodneni 🙂

Wake up !!!

Virtuální škoda na virtuálním majetku se rovná debilita na ntou.
Pyramida
Letadlo
Ponzi
Jste všichni kokoti

Libor

Chybou bolo povolenie na derivátne krypto ETF. Krypto svojou podstatou nepatrí na kapitálový trh. Podľa mňa ani na komoditný trh, a istotne nie ani na peňažný trh. Je to iba token na použitie služby pre spotrebiteľa, ktorý zamieňa na svojom špecifickom trhovisku, nie je to investičný kapitál. To je hlavný dôvod, a manipulácia je už len dodatočným argumentom navyše ….

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: